Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szöveggel elfogadható...

Milyen szöveggel elfogadható egy petíció? Iskolában tanárt le szeretnénk váltani.

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy a némettanárunk nem tanít semmit, amit próbálna azt sem úgy tanítja ahogyan ésszerű lenne... 1,5 éve tanulunk németet, 2 csoportra van bontva az osztály. a másik csoport érdekes módon tud németül valamilyen szinten, mi konkrétan semmit... valami eszébe jut csak úgy beteszi az anyagba, és evidensnek tartja hogy mi már tudunk fordítani, ragozni stb... és fordítsunk le egy szöveget... nakössz... komolyan ez már vicc hogy egy diák mondja hogy tanulni akar, mert ez nem állapot ami most van.. arra gondoltunk írunk egy petíciót hogy váltsák le a tanárt, csak szöveget nem tudjuk megfogalmazni... valaki ebben segítene?:)

2012. dec. 11. 19:02
 1/8 Karesz6969 ***** válasza:
51%

Ha 1,5 éve tanuljátok (tanítják akárhogy) a németet és semmit sem tud senki az osztályból az nem csak a tanár hibája.

Nem a petíció szövegén kellene gondolkodni, hanem azon mi az amit meg tudtok tanulni ha gyatra is az oktatás.

2012. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
segítséget kértem nem ezt amit írtok :D kíváncsi lennék Ti ha a mi helyünkben lennétek..:D komolyan mondom ezt most konkrétan semmit nem tanít..
2012. dec. 11. 19:17
 3/8 A kérdező kommentje:
épp ez az... nem az osztályból nem tudja senki, csak a mi csoportunk.. a másik csoport érdekes módon tudja.. angolt is tanulunk, abból nagyon jó tanárunk van, értjük is rendesen, de az angol- és a némettanárunkat össze sem lehet hasonlítani.
2012. dec. 11. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Előbb a szüleitekkel beszéljetek, és magával a tanárral. Úgy gondolom, egyenlőre felesleges nagy zűrzavart kelteni. Lehet, hogy elég, kerestek olyan módszert, aminek a segítségével jobban tud majd tanítani, és a témák tekintetében ti, diákok mutathattok irányt neki.
2012. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Azért nehogy már a diákoknak kelljen elmagyarázni a tanárnak, hogy hogy tanítson. És igenis a tanáron múlik, ha a két csoport közt ekkora a különbség. Nekem is így volt annó, csak angolból, ott mi voltunk a sokkal jobbak, pedig az osztály másik fele sem volt hülyébb nálunk. Csak a tanár volt sokkal jobb.
2012. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a petíció a megfelelő reakció. Biztosan akad a szülők között olyan, aki képes átlátni a problémát, és van tárgyalási gyakorlata. Hozzátok képbe őt (őket) úgy, hogy a saját szavaitokkal sok sok példát mondtok el az órákról. Olyanokat, ami zavar titeket, olyant is, amit esetleg jónak tartotok. És ez a szülő beszéljen az igazgatóval.


Ha tanulni akartok, a problémát orvosoljátok, ne a tanárt akarjátok kikezdeni. Ehhez higgadt és objektív érvelés kell, ezt pedig nem lehet ezen a fórumon megtanulni. Ez első keresztkérdés belezavarna. Ezért fontos egy tárgyalási gyakorlattal rendelkező szülő. Ennek a szülőnek a meggyőzése és felkészítése a ti feladatotok.

(lehet, hogy nincs kellő kapacitás, lehet, hogy a tanárnak nem tudásbeli, hanem mentális problémái vannak, és még sok más is lehet, amiről nem tudtok - ezért szükséges előbb beszélgetéssel tisztázni a háttér okokat, majd esetleg megoldást javasolni)

2012. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozásból azt gondolom, elég sok magárt "tanárnak" nevező egyén látogatja az oldalt, akik szintén szembesültek már a saját inkompetenciájukkal, és ezt nem bírta elviselni az egójuk.


Szerintem amit mondtam, teljesen logikus, és statisztikailag helytálló, vagyis ha egy osztály egyik fele feltűnően rosszabbul teljesít egy tantárgyból, mint a másik, az valószínűleg nem azért van, mert abba a felébe véletlenül csupa rossz képességű tanulót válogattak össze. Egy 30 fős osztály esetén ennek a valószínűsége 1:2^15 lenne, ami kb 1:100000.


Tehát aki engem lepontozott, az a valószínűségszámítás szabályait és a logikát pontozta le, de én inkább azt mondanám, a saját szakmai és emberi kvalitásait.


Az a baj, hogy nagyon sok ilyen tanár van. Annak idején én is többnyire ilyenekkel szembesültem, a tanáraim 10-20%-áról mondhatom el, hogy alkalmas volt a pályára.


És ezért nem értem, amikor az igen tisztelt pedagógus társadalom hisztizik, hogy nincs megbecsülve, keveset keres stb. Mert előbb teljesíteni kéne, és csak utána követelőzni.


Most pedig lehet megint lepontozni, és minősíteni saját magatokat :)

2012. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves #7. Nem pontozlak sehová, csak megállapítom, hogy válaszod a sematikus gondolkodás mintapéldája. Persze hogy van alapja a tanári kvalitások eltérésének a kérdező esetében. Csak ennek sok oka lehet, ennyi információból vagdalkozni viszont könnyű. Az egyébként tényleg egyre gyengébb minőségű tanári kar kontraszelekcióból következő állapotának megváltoztatására nem az a módszer a megfelelő, amit javasolsz: tessék előbb teljesíteni...

Viszont legalább semmi köze a kérdező alapproblémájához, és főleg nem segít neki. Inkább a #6-os választ ajánlanám a kérdező figyelmébe. Bár úgy látom, már nem olvassa a válaszokat.

2012. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!