Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » [SÜRGŐS] Mi történik, ha nem...

[SÜRGŐS] Mi történik, ha nem tudok bemenni szóbelire? (érettségi)

Figyelt kérdés
Idén a május-júniusi érettségi időszakban csináltam egy angol középszintű (előrehozott) érettségit. Rájöttem, hogy nekem emeltre van szükségem, ezért jelentkeztem az október-novemberire. Írásbelim meg is volt, viszont nagyon úgy tűnik, nem tudok majd bemenni nov. 9-én a szóbeli vizsgára. Megcsinálhatom a következő vizsgaidőszakban a szóbelit? (2020 máj-jún)

2019. okt. 31. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor elégtelent kapsz, a következő alkalommal előről kell kezdened, újra kifizetve a vizsgadíjat.
2019. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kieg: Abban az esetben utólag vizsgázhatsz, ha kórházi kezelés vagy letartóztatás miatt igazoltan nem tudsz elmenni. Minden más esetben érvénytelen a vizsga.
2019. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mivel az elozo előrehozott volt díjat nem kell fizetned. Az eredményed elégtelen lesz, vagy nem teljesített (igazából mindegy is) es behívnak automatikusan javítóra (vagy pótlóra, ez most nem rémlik pontosan) a következő vizsgaidoszakban.

Viszont ha ennyire előre tudod hogy mikor mész, es azt is hogy nem jo az idopont, mi a p***ért nem hivod fel az OHt es rakatod at??? Igazolás fejeben biztosan átrakjàk, ha meg magánjellegű, biztosan akkor ks megoldható. Ezt mar nagyon elrontottad, mert hétfőn ezzel elküldenek mar melegebb éghajlatokra. De egy próbát attol meg megerhet, mar csak azert is, hogy akkor tudjak nem számíthatnak rad aznap es nem várnak fölöslegesen. Ez amugy is alap lenne emiatt szólni, ennyire meg kell tisztelni az oktatókat akkor ks ha nem ismered őket...

2019. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Részigazságok keverednek sületlenségekkel.

* Ha nem megy be a szóbelire, akkor csakugyan megbukik, és erről törzslapkivonatot kap.

* Mivel előrehozottat tett, ezért ez most tanulmányok befejezése előtti szintemelő, amit a rendes érettségi időszakban ingyenesen lehet javítani.

* Kórházi kezelés vagy más nyomós ok miatt valóban lehet az igazgatótól pótlást kérvényezni (nem automatikus).

* Az érettségire senkit nem hívnak be automatikusan, mindenkinek jelentkeznie kell rá (a javítóra is).

* Az OH nem foglalkozik vizsgaidőpontokkal, sose tette.

* A kormányhivatalban lehet kérni az időpont módosítását, amit nem biztosan csinálnak meg, de ha elég komolynak tartják az indoklást, és van rá módjuk, akkor valószínűleg igyekeznek segíteni, bár nem kötelezi őket erre semmi, csak jófejségből csinálják.

* Valóban így illik és így célszerű csinálni (alapvetően arra épül a rendszer, hogy az érettségi legyen a legfontosabb mindenkinek, akit nem ütött el a bus vagy hasonló, és ehhez igazítson minden mást).

2019. nov. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: ha az iskolaigazgató elfogadja a távolmaradás indokát és igazolását, akkor adhat olyan engedélyt, hogy legközelebb csak a szóbelit kelljen pótolni, minden más esetben az egészet meg kell ismételni.
2019. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!