Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha vonatkésés miatt kések a...

Ha vonatkésés miatt kések a szemináriumról, akkor kell valamilyen igazolást felmutatnom egyetemen?

Figyelt kérdés

Késett a vonatom, így nem értem el a csatlakozást. A következő vonat meg egy óra múlva jön, úgyhogy biztos kések egy 20-30 percet szemináriumról. Ráadásul az oktatónak nem vagyok a szíve csücske, szóval nem tudom, hogy kéne-e valamit vinnem, amivel igazolom, hogy miért kések.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 4. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Kérjél. Ártani nem árt.

Első körben érdemes a tanárral beszélni. Ha nem csinál belőle ügyet, akkor nincs baj. Ha mégis, akkor a TO-n kell leadni az igazolást.

2019. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Miért kellene igazolás? Ez nem középiskola, a késés fogalma nem létezik... Az óra nagy részén ott vagy, tehát ott voltál, távolmaradást nem írhat be. Elég csak annyit mondod, hogy “elnézésést kérek tanár úr/nő a késésért”.
2019. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Nappalis vagy levelezőn végzed az egyetemi tanulmányaidat?
2019. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nappalin vagyok.

Viszont úgy néz ki mostmár egy órát fogok késni, mert pályafelújítás meg felsővezeték-szakadás van egyszerre pont ezen a vonalon...

2019. nov. 4. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha nappalis vagy,mindenképpen kérned kell az igazolást a vonat késése miatt!

Megteheted,hogy ahova megérkezel,azon a pályaudvaron kéred meg!

Kérlek,ne felejtsd el!

2019. nov. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!