Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet váltani rossz...

Egyetemet váltani rossz társaság miatt?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy szakon, amit nagyon szeretek és érdekel, élvezem az órákat is. Viszont ez az egy pozitívum van, minden mást gyűlölök az egyetemi életben. Senki sem szimpatikus a szaktársaim közül (sok az antiszoc, a beképzelt, a rib*#&@i) és nem lettem jóban senkivel sem. Két lánnyal vagyok beszélőviszonyban, de egyikük sem az igazi... Az egyikük állandóan a külföldi barátjáról beszél, akivel még soha nem találkoztak és annyiból áll a kapcsolatuk, hogy írogatják egymásnak, hogy így hiányzol, úgy hiányzol. A másikuk pedig buta, ami hosszú távon már nagyon zavaró (pl. legutóbb legalább fél órán át hallgattam, hogy ő milyen mérges, mert vett parajos tésztát, és nem igaz, hogy nem tudják normálisan leírni a hozzávalókat, mert ez így megtévesztő és ő azt gondolta, hogy a paraj az egy exotikus keleti fűszer... és hasonlók, nagyjából napi rendszerességgel). Plusz depressziós és fóbiái is vannak, amit egyrészt megért az ember, viszont ezt én már szintén zavarónak érzem, leszívja az embert, rosszul érzem magam mellette. Egyikükkel sem tudok normálisan megbeszélni semmit, nincs is bennünk sok közös és nem is számíthatok rájuk semmiben. A szobatársammal pedig max. együtt alszunk és alig találkozunk, mert teljesen más karon tanulunk és így minden teendőnk is különbözik. Más emberekkel pedig nem találkozom.


Lehet mondani, hogy nem erről szól az egyetem és tanulni járunk oda, de nekem ez így nem megy... 20 éves vagyok, fiatal, nem a papír miatt ülöm végig az órákat és nekem fontos az, hogy jól teljenek el ezek az évek, kapcsolatokat építsek, ismerkedjek és tartalmasak legyenek a napjaim. Rendben van, hogy bejárok az órákra és tanulok, de a fennmaradó időt nem azzal szeretném tölteni, hogy egymagam ücsörgök a koli szobában, mert nem erre vágyom. Egyre rosszabbul érzem magam ebben a közösségben, emiatt már nem is szeretek egyetemre járni és azt várom, hogy végezzek és végre elkerüljek innen (elmennék egy másik egyetemre, mesterre vagy egy másik alapszakra). Viszont már egyre jobban frusztrál ez a helyzet és többször megfordult a fejemben, hogy legszívesebben most mennék és átjelentkeznék egy másik képzésre. Ez esne a legjobban. Viszont elég mások a tantervek, ahogyan elnéztem és nem tudom, hogy mégis hány tárgyat tudnék elfogadtatni... Azért már jövőre végezhetek is, tehát nem lenne jó ötlet csúszni sem. Azon is gondolkoztam, hogy elmennék levelezőre, de ezt elvetettem. Ott nagyrészt inkább idősebbek vannak, még kevésbé lenne az én közegem. Illetve a családomhoz sem szívesen költöznék vissza, mert nem jövünk ki olyan jól (nincsen semmi komoly probléma, csak nem tudunk mit kezdeni egymással). Illetve nem is tudnék elmenni dolgozni sem (otthon nincsen hova, illetve hétfő-kedd vannak a levelezős órák) és akkor még kevésbé lennék emberek között.


2019. nov. 9. 22:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, szóval átérzem.

Én is igényelném a társaságot, de két év alatt elfogadtam hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni.


Azon viszont gondolkodtál-e, hogy ha váltasz is egyetemet, semmi garancia nincs arra hogy máshol ne legyen ugyanolyan a helyzet?


23F

2019. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!