Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontszámítós kérdés - hány...

Pontszámítós kérdés - hány pontom lesz így?

Figyelt kérdés

Baráti körben vita akakukt ki a pontszámítás kapcsán. Ezeket számítva hány pontom van?


1.tárgy: középszintű, 79%

2.tárgy: emelt, 78% (releváns a szakon)


+2 db felsőfokú nyelvvizsga


Szóval szerinted mennyi a pont?



2019. nov. 10. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgakert Max 40 pontot lehet kapni, ezt te kimaxolod, emelt érettségi 50 plusz pontot ér, összesen ez 90 plusz pont.


Az érettségik duplazva 314 pontot érnek.

Így összesen 404 pontod van.

2019. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy a tanulmányi pontok alapján nem tudunk így pontot számítani neked.

Egyébként felvin van kalkulátor, ugyanaz lesz 2020-tól is.

2019. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Mivel 2020tól egy emelt kötelező, ezért nem jár plusz 50 pont

Nyelvvizsgáért max 40 pontot adhatnak

Duplázva 314 pontod van+40 pont a nyelvvizsgáért=354

(Szerintem)

2019. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Amikor az első választ írtam, még nem is gondoltam erre, de utána néztem, és lehet, hogy igazad van.

Sok oldalon azt írják, hogy az egy darab kötelező emelt szintű érettségi nem számít plusz pontnak, például itt: [link]


"Amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsga alapján számítják, a

jelentkező az emelt szinten teljesített legalább 45 százalékos eredményű >>második<< érettségi vizsgáért

50 érettségi többletpontra jogosult."



Ugyanakkor más helyeken ennek ellenkezőjét, például itt:

[link]

"a szintén felvételi feltételként előírt egy emelt szintű érettségi továbbra is megmarad. A szabályokat pontosítják, és már az első ilyen vizsgáért jár 50 pluszpont, akkor, ha 45 százalékos eredményt ér el a diák."

2019. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosítottak, illetve változtattak, elvileg az elsőre is adnak, bár most már ki kell várni december vége fele a hivatalos tájékoztatót, az a tuti
2019. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!