Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha egy...

Szerintetek gáz, ha egy Foszkra megyek csak?

Figyelt kérdés
S ezt is úgy 3 év elteltével az érettségi eltelte után. 2017-ben érettségiztem, csak 295 pontom van, ami bár elég, de csak önköltségesre ugyebár. Foszkon tudomásom szerint ezzel a ponttal már államilag finanszírozott szakra is bekerülnék. Pénzügy számvitel, ami legjobban érdekel, aztán mindenképpen alapképzés. De nagyon gáz ez szerintetek? Ráadásul csak egy Foszk. Nincs nagyon sajnos több millióm, így jönne ez az alternatíva. 21/F
2019. nov. 14. 23:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem csak tudomásom szerint, hanem a Felvi statisztikái alapján is.
2019. nov. 14. 23:57
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A foksz után van lehetőség (nehezen) de átvinni a krediteket egyetemi oktatásba. Illetve néhány éve így volt. Ha valami újba szeretnél fogni, akkor megéri. Tanulni mindig megéri :D Tehát veszteni nem fogsz vele... Később még mindig dönthetsz úgy hogy inkább önköltségesen mész tovább és néhány tárgyat megúszol. De őszintén szólva nem tudom hogy a foksz olyan sokat ad-e. Egy OKJ-nál mindenképpen komolyabb, de munkahelyen nem olyan elismert, mint amennyit szopni kell érte.
2019. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Leginkább spórolás miatt választanám ezt az opciót, bár készülök letenni földrajzból egy emeltet is.
2019. nov. 15. 03:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gazdasági szakokból olyan sok van, hogy mindenképp diploma kell belőle.
2019. nov. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Mi a terv?

Én mképes és adótanácsadó vagyok, okj-m van. Ha pl iroda a terv, a foszk felesleges is...

2019. nov. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne gáz?

És az gáz,hogy 24 évesen csak "szakmám" van?

Villanyszerelő,illetve technikum :D

Ha jó vagy az adott szakmában,kb bármi lehetsz mert úgy is lesz rád igény :)

5év után kezdtem el a vállalkozást, most már úgy be vagyok táblázva,hogy ha úgy van akkor hétfőtől vasárnapig mehetnék, de a vasárnapő pihi.

Mondjuk nagyon gondolkozom,hogy egy villamosmérnökit elvégezzek, mert nagyon érdekelnek a különféle számítások :)

Mindenképp csináld, és majd rájössz,hogy tudsz-e vele azonosulní vagy sem, ha nem akkor is még van időd váltani.

Hajrá sok sikert

2019. nov. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem gáz! Én azon vagyok és milyen jól tettem. Alapszakra szeretnék majd átmenni, mikor elvégzem. Mert ha elvégzem, akkor elfogadják mint egy emelt szintű érettségit, így nem kell vért izzadva arra is készülni, hanem elég lesz egy nyelvvizsga is hogy a plusz pontokat megkapjam.
2019. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs más megoldás, akkor jó. Ha van, akkor én az alapszakot szoktam javasolni. Ez ilyen vargabetű, amiért nem jár diploma, viszont az idő 2/3-át mégis ott kell töltened. Ha utána mindenképp alapképzés a terv, akkor meg pláne tök felesleges 2 évet foszkon tölteni. Ha van más megoldás. Ha nincs, mert se pontod, se tudásod se szorgalmad újraérettségizni, se pénzed kifizetni, akkor nyilván nem.
2019. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz spórolni foszon. 2 évnek a tandíja nemhogy milliókat se üti, hanem millió alatt van a legtöbb esetben pénzügy számvitelen.
2019. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!