Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmatricánál hogy ellenőrzik...

Diákmatricánál hogy ellenőrzik hogy eredeti-e?

Figyelt kérdés

Még nem találkoztam ilyennel, a bkv-n csak a bérlet eredetiségét ellenőrizték beolvasóbal vagy 2* életemben.


Diáknál iskolánként más a matrica száma vagy mi a trükk?


2019. nov. 16. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne értelme, gyártásnál folyamatos a sorszámozás. Inkább ott van azonosítás, hogy a számot a diákhoz rendelik. Az iskola feljegyzi hogy XX diák kapta az YYY sorszámú matricát. Ha a diák eladja ZZ-nek, akkor azt ellenőrzik, hogy ZZ diákigazolványán a ZZ-hez rendelt matrica van-e, vagy másé. Ha ZZ jogosult lenne a matricára, neki lenne sajátja. Mivel nem az, ezért másét használja. A diákigazolványán viszont ott van az iskola neve. Ha felhívják az iskolát és megkérdezik hogy ZZ-nek melyik matricát adták oda, akkor innentől kezdve vagy a matrica száma nem lesz ugyanaz, vagy maga a diák már ne is kapott volna új matricát, tehát másét használja, mindkét esetben lebukott.

Ugyanakkor én még nem láttam, és elképzelni sem tudom, hogy egy ellenőr ilyen szinten képes legyen ott 2 megálló között egy matricát ellenőrizni.

2019. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ


arra gondoltam hogy van miféle központi elektronikus nyilvántartás de akkor ilyen nem létezik

2019. nov. 16. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár lehet. Én azt láttam, hogy amikor az iskola kiadja a matricákat, akkor egy táblázatban ott van a diák neve (és egyéb adatai), a kiosztott matrica sorszáma, meg a diák aláírása az átvételről. Az, hogy ezt az adatbázist vajon online is közzéteszik-e valahol, már más kérdés. De az is, hogy az ellenőr ehhez hozzáférhet-e vajon. Mert ha így lenne, akkor minden diákét a buszon végig lehetne ellenőrizgetni. Máskülönben soha nem fogja az ellenőr látni egy random matricán, hogy az vajon legális-e (ha nincs rajta hamisításra vagy újrafelhasználásra utaló nyom).
2019. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vaamilyen nyilvántartás van az biztos, mert az újfajta diákok egyes helyeken használhatóak bérletként. Debrecenben pl vehetsz online jegyet-bérletet érvényes személyire-diákra. És nem kell papíralapút hordani magaddal, csak a diákod csipogja le az ellenőr.

Anno amikor behozták sokáig nem működött, meg nem mindenkinek a nyilvántartás miatt. Már jól megy a rendszer.

Na meg átvételkor kikell tölteni egy lapot. Születési dátum, aláírás.

2019. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt nemtudom hogy most hogy van, de én a középiskola után még 4 évig jártam diákigazolvánnyal, mikor honnan szereztem rá matricát , akkor a buszon/vonaton annyi volt hogy egy pillanatra ránézett az elejére hátuljára és ment is tovább, ez Kecskeméten volt. Persze azóta már lehet jobban ellenőrzik valahol.
2019. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!