Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez melyik területe a mateknak?

Ez melyik területe a mateknak?

Figyelt kérdés

Haladó szintű statisztikát tanulok (maximum likelihood, bayes stb.) és az előadó állandóan úgy rendezi át az egyenlőségeket és törteket, hogy

- "e" hatványára emeli a számlálót/nevezőt

- változókat "kiintegrál" a képletből

- logaritmusát veszi az egésznek


Mivel az ilyen irányú matematikai ismereteim hiányosak, azt szeretném megkérdezni, hogy ez melyik matematikai tudomány? Analízis? Csak hogy honnan tanuljam meg ezeket a varázslatokat.



2019. nov. 18. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem te valamit félreértesz. Írj egy konkrét példát, erre az e-adosra.
2019. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondolok, mint a Gauss-integrál: [link]


Vagy a loglikelihood: [link]


Igen, tudom, hogy ez statisztika (ezt tanulom), de a matek része az a mateknak melyik területe?

2019. nov. 18. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt lényegében arról van szó, hogy ha egy függvény kölcsönösen egyértelmű (pl. hatványfüggvény, exponenciális függvény, logaritmus függvény, ...), akkor azt alkalmazva egy egyenlet két oldalára, akkor az egyenlet ekvivalens átalakítását kapjuk.


Szerintem az algebra és az analízis(calculus) határán mozogtok.

2019. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!