Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen meghiányoztam a 3...

Egyetemen meghiányoztam a 3 alkalmat? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ugye 3 alkalmat lehet hiányozni, amit meg is hiányoztam (családi okok miatt, de nem többet) viszont minden jegyem megvolt és most közölte a tanár, hogy nem kaphatok több jegyet és kirakott az óráról. Nem igazán értek hozzá, de ez most így helyes vagy csak én vagyok nagyon eltévedve? Illetve akkor ez most azt jelenti, hogy be sem mehetek?

2019. nov. 19. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem helyes, és nem rakhatott volna ki az óráról. Egyébként nem 3 alkalom van előírva, hanem az órák 25%-a, és 25-50% között egyéni mérlegelés tárgya, ha jól tudom.
2019. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a 25% 3 alkalom, akkor annyi. De ha csak 3x hiányoztál, akkor nem jogos, mivel ennyiszer lehet, ha már 4x, akkor megtagadhatja az értékelést és fel kell venned még egyszer a tárgyat.
2019. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell megnézni, mit ír erről a tanulmányi és vizsgaszabályzat. Ez egyetemenként eltérő.

Nálunk például az óráknak maximum a harmadáról lehet hiányozni.

2019. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nalunk van ahol 1 alkalmat enged a prof xD.
2019. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy 3 alkalom után megtagadHATja a tanár az értékelést, (illetve adhat plusz feladatot, ami alapján dönt), efelett viszont kötelező neki. Összességében a gyakorlatok negyedéről lehet hiányozni, ha ez 3 alkalom, akkor annyiszor, ha 9, akkor annyiszor. De túllépés esetén egyszerűen nem tehetnek kivételt, ha meg határeset, akkor a jóindulatukon (meg persze leginkább a diák hozzáállásán, addigi eredményein) múlik.
2019. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!