Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gáz az manapság ha nem...

Miért gáz az manapság ha nem viszek egyetemen az órára laptopot?

Figyelt kérdés

Füzetbe jegyzetelek, ha egyáltalán írok.

Másoknál mindenkinél ott a laptop és szinte kinéznek maguk közül, ha nálam nincsen.


(Akár előadás, akár szeminárium.)



2019. nov. 13. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Uhm, érdekes. Szintén infón vagyok, de Angliában. A csoportból 1 személy szokta hozni a laptopját, ő is csak azért mert arról dolgozik és az email-jeit mindig intézi.

Ahova kell gép ott van a teremben, minden ülőhelynél.

De egyébkébt mindenki füzetbe jegyzetel, egyáltalán nem ciki. Mondjuk elég nagy baj, ha egyetemen valakit ezért kinéznek. Látszik milyen társadalom jut be, jóhogy nem már kötözködnek egymással a másik kinézete miatt :/

2019. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem kényelmetlen lenne gépen jegyzetelni,főleg különféle matematikai képleteket, így nekem sima kockás füzetem van.
2019. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, am nem informatikát hallgatok, csak a laptop miatt írtam be kulcsszónak. :)
2019. nov. 13. 15:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik egyetem melyik szakára jársz, de nálunk 100-ból ha 1 ember jegyzetel laptoppal, egész egyszerűen, mechanikai ábrákat, képleteket nem is nagyon lehet azon jegyzetelni(mérnöki szak), ráadásul nálunk a legtöbb oktató felteszi a netre, vagy elküldi az előadások anyagát, ergo a inkább csak megértést segítő kb 1 oldal/előadásos jegyzeteim vannak a füzeteimben. A másik elterjedt jegyzetelési mód, ha az oktató nem teszi elérhetővé az előadás anyagát, akkor hallgatók kb fele végig fényképezi a mobiljával az előadást.
2019. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Félévente 1-2 ilyen emberrel találkozok, és már több, mint 3 éve koptatom az egyetemi padokat. Szerintem kicsit túlzol ezzel a "kinéznek" dologgal.
2019. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fura, én soha nem látok ilyet. Szerintem előadáson kb az emberek egyharmadánál van laptop, gyakorlaton annyinál se mert körülményesebb mindent abba jegyzetelni. Soha nem hallottam valakitől vagy láttam volna valakit úgy viselkedni mintha gáz lenne a laptop hiánya. Abba jegyzetelj, amibe neked kényelmes.
2019. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk kb. mindenkinél van laptop, igaz, én külföldön tanulok.
2019. nov. 13. 15:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az visz laptopot aki katalógus miatt van bent de mást tanul. Külföldi hallgatót nálunk ipaddel nyomják, kb senkinél sincs laptop
2019. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én szakomon szinte mindenki ipaden jegyzetel. (humán szak)

Nálunk már nem jellemző a laptop.

2019. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

BGE KVIK-es vagyok és nálunk is van néhány "menő manó" aki bemegy laptoppal facebookozni vagy leírja wordbe ugyanazt amit amúgy a tanár már felrakott. Szerintem felesleges.

Amúgy amikor pl. 300-an vagyunk előadáson, abból kb 50 ember visz laptopot.

2019. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!