Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány pontom lenne így a...

Hány pontom lenne így a felvételin?

Figyelt kérdés

Ezek az eredményeim:

93%-os angol és egy 80%-os történelem középszintű érettségi

80%-os angol és egy 65%-os emelt történelem érettségi

B2-es angol nyelvvizsga


Akkor megkapnám a 100 többletpontot a két emeltért?

A jobb eredményt számítják, vagy mindenképp az emeltet?

(Egyébként a B2-es nyelvvizsga kiüti az angol emeltet? Tudom itt nem számít, csak érdekel.)


Ha jól számolom (és ha a jobb eredményt számítjuk), akkor duplázással 446 pontom lenne. Ez így van, vagy valamit elszámoltam?

Köszi előre is!



2019. nov. 20. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor jár emeltre a +50 többletpont, ha abból számítod a pontjaidat.


Tudtommal olyan nincs, hogy pl. infóból csinálok egy középszintűt tavasszal 95%ra, ősszel meg pl. egy emeltet 60%ra, bezsebelem a +50 pontot az emeltért aztán a 95%-ot duplázom stb.


A számodra legkedvezőbb módon történik majd a pontszámítás, most meg nem mondom ezek közül melyik a legjobb kombó.

2019. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy akkor kapsz az emeltért plusz pontot, ha azt számíttatod be:


pl. angol és töri emeltet nézve:

(80+65)*2+100=390 pont duplázással


angol emelt, töri közép

(80+80)*2+50=370/398 (mert ekkor csak az angolért jár 50 pont, illetve a B2 nyelvvizsgáért nem tudom jár-e pont angol emelttel együtt)


töri emelt, angol közép

(65+93)*2+78=394


angol, töri közép:

(93+80)*2+28=374


Egyébként szerintem duplázásnak akkor van értelme, ha két nagyon jó emelt szintűd van, szerintem a másik módszerel (ha jó jegyeket viszel), jobban jársz.

2019. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1, 93+93+80+80+28=374 ( középszintű erettsegikkel)

2, 80+80+65+65+100=390 ( egyébként sima B2 nyelvvizsgával valószínűtlen ilyen magas százalék !)(emelt erettsegikkel)

( Egyébként az angol emelt üti ki a B2 nyelvvizsgát tekintve hogy azért kapnál több pontot)

2019. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!