Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van rá lehetőségem, hogy...

Van rá lehetőségem, hogy külföldiként leérettségizzek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szóval, erdélyi magyar vagyok és rendelkezek magyar állampolgársággal. Otthon kijártam a tizenkét osztályt, de az érettségim nem sikerült. Szeretném megtudni, hogy van e rá lehetőségem, hogy Magyarországon estibe leérettségizzek?
2019. nov. 20. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom igen. Esti gimiben helyettesítettem, és pont egy erdélyi hölgy jött beiratkozni, akinek román szakmunkás bizije volt. Ugyanúgy elfogadták, és lefaragta a 4 éves érettségit 2-re.

Ha neked megvan a 12 osztályod, akkor legrosszabb esetben is csak 1 év lenne neked az érettségi, mert a 12-őt járnád újra.

Egyébként azok akik magyar rendszerben végeztek, de nem sikerült az érettségijük, nekik nem évet kell ismételniük, hanem csak külön a vizsgát kell újra letenni. Szóval akár saját úton is felkészülhetnek és csak vizsgára mennek be.

Nem tudom, hogy ez rád is vonatkozik-e, illetve sikerülne-e mindent bepótolnod 1 év alatt, nem tudom milyen tárgyaid lehettek Erdélyben. Lehet egyszerűbb lenne ha otthon megpróbálnád újra megírni.

De ha például már Magyarországon laksz, akkor mondjuk vedd fel a kapcsolatot egy sulival, biztos segítenek.

2019. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az van, hogy most kezdem összeszedni/összerakni magam újból.Már lassan kilenc éve annak, hogy otthon lezajlott az érettségi amire nem készültem mert problémáim voltak. Otthon nem tudnám megcsinálni mert az a környezet feszélyez. Nagyon köszönöm a válaszod! Boldog vagyok, hogy van megoldás :)
2019. nov. 21. 13:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit elárulnál nekem, hogy melyik iskoláról van szó? Privátban is írhatod nyugodtan ha ide nem szeretnéd.
2019. nov. 21. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!