Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szégyen infósként diákmunkát...

Szégyen infósként diákmunkát végezni?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy akárhány céghez jelentkeztem gyakornoknak, vagy Junior fejlesztőnek mindig elutasítottak. Viszont sajnos egyre inkább szükségem lenne pénzre, ezért úgy gondoltam, hogy míg nem találok infós állást, addig melózhatok sima diákmunkát is..Ugyanakkor én már másodéves vagyok és a legtöbb csoporttársam és barátom már elhelyezkedett programozóként az egyetem mellett, ezért is brutálisan szégyellném előttük (és mások előtt is, akik ismernek), hogy sima diákmunkát vállaltam el.


Nektek mi erről a véleményetek? Mennyire jogos a félelmem és a szégyen érzetem?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 22. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen. Foglalkozz mellette magadtól az infóval, hogy minél előbb találj infós melót.
2019. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi az az akárhány cég? 2-5-10?

Nekem az a sejtésem, hogy nem tettél ebbe bele elég energiát, vagy rosszul kerestél.

2019. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: Sajnos más lehetőségem nincs is..


2: Nagyon sok energiát beletettem, de egyszerűen nem vesznek fel sehova, hiába küldöm el az önéletrajzom.. kb 10-15 céghez már jelentkeztem.

2019. nov. 22. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt mondom. 10-15 céghez diplomával is kevés jelentkezni, nemhogy junior gyakornokként. Told fel 100-ra és még válogathatsz is! Ez csak így megy! Higgy nekem, megcsináltam!
2019. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó lenne, viszont sajnos városhoz vagyok kötve (Szeged). Itt pedig nem sok cég van :/.
2019. nov. 22. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Dolgozni soha nem szégyen. A szégyen az, ha valaki kerüli a munkát mert büdös neki. Második félévesként még a lehetőségek elég szűkek. Inkább a képzés utolsó 2-3 félévében érdemes gyakornokoskodni vagy félállásban dolgozni.

Programozóként érdemben nem is nagyon lehet elhelyezkedni 1 félév tananyagi ismerettel. Akik elhelyezkednek első-másodévesként így, azok valószínüleg előzőleg is tanultak szakspecifikus ismereteket és abból élnek (vagy protekció van a háttérben). Rendes programozói fizetést meg azok sem kapnak, csak gyakornokit. Ha megvan a diploma akkor adnak rendes fizetést, addig csak szerény 1000-1500Ft/óra díj van bruttóban.

2019. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!