Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy turizmus-vendéglátás a matekosabb szak?

Figyelt kérdés
Melyik igényel több matekot?
2019. nov. 24. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából minden egyetemen az üzleti képzések 1. és 2. féléve megegyezik, ami azt jelenti, hogy a TV-s és a kermarkos is gazdasági matekot, statisztikát, mikro/makroökonómiát és/vagy közgazdaságtant, pénzügyet, számvitelt, marketinget tanul.

Ebből nem mindeg egyszerre, de ezekből szoktak válogatni, amik szórótárgyak.


Szerintem ezek folyamatos készüléssel és józan paraszti ésszel sikeresen teljesíthetőek 3-as/4-esre is.


Ha választani kellene, akkor a kermarkban több lehet a matekos tárgy, de egyáltalán nem releváns ez a mennyiség.

2019. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress a neten mintatanterveket arra az egyetemre, ami után érdeklődsz és talán találhatsz hozzá online tananyagot az egyetem oldalán.


Szegeden marketingen első félévben van kalkulus, másodikban lineáris algebra, harmadikban valószínűségszámítás. Van egy kis matek mikroökonómiában és makroökonómiában és statisztikában. (Azokat nem gondolom kérdésnek, ahol minimális szintű műveleteket kell végezni.) Ezek a tárgyak kötelezőek.


Az első három konkrét matematikai tárgy szerintem nem nehéz. Gimnáziumban és általánosban 2-es, 3-as voltam matekból.


Az első féléves kalkulus inkább azért nehéz, mert első félévben azt sem tudod, hol vagy, de javítón minden gyakorló feladatot normálisan megcsinálva megoldható a 3-as, ha hamarabb sikerül elkapni a fonalat, akkor előtte is.


Lineáris algebra a legkönnyebb matekos tárgy, én ennél vettem észre, hogy gyakorlatilag gépiesen betanulható lépésekből állnak a feladatok, ami igazából az első féléves kalkuluson is így volt, és ha elégszer csinálod a gyakorlókkal, akkor reflexből menni fognak. Megajánlott négyes elviselhető mennyiségű gyakorlással megoldható gond nélkül, ha kicsit komolyabban veszed, akkor 5-ös sem lehetetlen.


Valószínűségszámításnak a végén vagyok harmadik félévben, de ez sem néz ki olyan vészesnek.


Matematikából az a tapasztalatom, hogy ha elég gyakorló feladatot csinálsz, és azokon keresztül rákényszeríted magad arra, hogy az elején megértsd / azonosítsd a lépéseket és önállóan tudd csinálni a feladatokat, akkor eleget csinálva tényleg reflexszerűen, mechanikusan meg tudod őket aztán csinálni.

2019. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzá tenni a második válaszhoz, hogy kalkulusból sokan buktak és harmadik félévben is csinálják még. Ha most sem sikerül nekik, akkor kezdhetik elölről az egyetemet harmadik tárgyfelvételes bukás miatt. Nem tudom, hogy mennyit tanulnak, mennyi energiát szánnak rá stb. de a saját elkeserítő középiskolai matek eredményeimmel nem igazán értem, hogy hogyan nem tudnak még mindig továbblépni rajta.
2019. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én turizmus-vendéglátás szakon végeztem.

Nem volt vészes a matek, kicsit tartottam tőle az elején, de aztán simán átmentem, persze ez egyetemtől is függ, hogy milyen szinvonakon oktatnak és milyen követelmények vannak az adott helyen.


Számomra a statisztika volt inkább ami gondot okozott, de abból is az első vizsga sikerült

2019. dec. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!