Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné így folytatni az...

Megérné így folytatni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, de már most, az első félév végén teljesen ki vagyok készülve. ZH időszak van megint és azt se tudom merre vagyok arccal. Beadandók stb stb. A szakon amin tanulok érdekel, de annyira nem érzem magam idevalónak az egyetemre... és már teljesen elegem van az egészből. :C ma is írtunk egy ZH-t és jól elb*sztam, pedig tudtam. A házit amit be kellett adni szintúgy elrontottam figyelmetlenség miatt,amit utólag vettem észre... Már annyira ideges vagyok, hogy a maradék zárthelyikre se tudok tanulni, mert mindig csak erre tudok gondolni, hogy elszúrtam ezt a félévet :c


A legnagyobb probléma viszont az, hogy államis helyen vagyok. És ha még első félévben kilépek akkor nem kell fizetnem a félévet. De ha megpróbálom a másodikat és rájövök, hogy tényleg nem, akkor már kapásból két félévet kell visszafizetnem. :(


Ha meg tényleg kilépek egyszerűen fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek, mivel foglalkozzam ezután...



#egyetem-kiiratkozás-állami-hely-zh-időszak-vizsga-stressz
2019. nov. 25. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A kétségbeesett kérdésed láttán, inkább valami szakmát ajánlanék neked amin nem izgulod és stresszeled szét magad.
2019. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, aki végiglébecolta a középiskolát, mert se a tanári számonkérés nem volt megfelelő, se önmaga nem tartotta fontosnak az alapos felkészülést, ha anélkül is jól "teljesített", akkor bizony az első vizsgaidőszak a vízválasztó.
2019. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lébecoltam végig se a középiskolát, se pedig az első félévet. Szimplán arról van szó, hogy amikor teljesíteni kell akkor képtelen vagyok, annyira rástresszelek az egészre, figyelmetlen vagyok. + erre még rátesz egy lapáttal az is, hogy a középiskolához képest teljesen elveszettnek érzem magam akkora a fejetlenség.
2019. nov. 25. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen szakon tanulsz?

2019. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már megszüntették a visszafizetési kötelezettséget. Szóval, ha otrhagyod az egyetemet és többet jártál oda, mint 1 félév, akkor csak annyit kell dolgoznod, amennyit tanultál. Nem kell semmit fizetni.


Egyébként nem tragédia, ha nem sikerül 1-2 tárgy. Majd felveszed következő félévben, ha indul. Ha meg nem, akkor majd 2 félév múlva. Meg kell szokni az egyetemi tempót, mert tény, hogy pörgősebb, mint a középsuli. Szerintem még ne add fel, ha érdekel a szak. Csinálj meg annyi tárgyat, amennyit tudsz, és majd mérlegelj 2 félév múlva, úgyis csak akkor esedékes az állami finanszírozás felülvizsgálata.

2019. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Már megszüntették a visszafizetési kötelezettséget. Szóval, ha otrhagyod az egyetemet és többet jártál oda, mint 1 félév, akkor csak annyit kell dolgoznod, amennyit tanultál. Nem kell semmit fizetni."


Sőt, ha egy éven belül nappalis jogviszonyod létesül, akkor semmit sem kell fizetned.

Tehát ha pl. kiiratkozol a 3. félévedben az egyetemről és újra jelentkezel egyetemre és felvesznek, akkor semmit nem kell fizetned.

2019. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakon tanulsz?
2019. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos titkolózási szakirányon van azon belül is mestertitkolózó specializáción.
2019. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!