Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme így folytatni az...

Van értelme így folytatni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok az egyetemen, és nem a legkönnyebb szakot választottam, de ez érdekelt talán a legjobban és a szakmám is ehhez kapcsolódik. A probléma az, hogy a tárgyaimnak több mint a fele nem lett meg, így a felvett kreditjeim kb 60-70%-át elbuktam. Nagyon sokat készültem a vizsgákra, de még ez is kevésnek bizonyult. Azok a tárgyak amik nem sikerültek a szak nagy részének sem lett meg.

A következő félév talán még nehezebb lesz, és sokkal több tárgyat kell felvennem, hogy egyáltalán meg legyen a minimális kreditpontom.

Mit gondoltok, akik voltak már hasonló helyzetben, érdemes így folytatni? Vagy keressek mást? Behozható/feljavítható ez az elmaradás?

Előre is köszönöm a válaszokat


2018. jan. 23. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Első félév nekem is botrányosan szar lett, ami a vizsgákat illeti. Rá kell még érezned, hogy hogy oszd be a tanulnivalót, ez már nem olyan, mint a középsuli, át kell szoknod. A következő félévben már évközben is nézd, hogy mik a vizsgakövetelmények, és kezdj el időben tanulni. Ha akkor sem sikerül, jövőre gondolkozhatsz a szakváltáson, de első félévben nem kell rögtön feladni, az még sokaknak szarul sikerül.
2018. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!