Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiára lehet 2 nyelvbő...

Pszichológiára lehet 2 nyelvből emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a felvi oldalán, hogy csak egy nyelvből lehet érettségizni.

Én úgy terveztem hogy angolból és németből emeltezek, a többi kötelező tantárgyból pedig csak közép szinten teszek érettségit.

Ezek szerint ez nem lehetséges?



2019. nov. 26. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a pszichológia szakhoz 1 nyelv kell, a másik felvételi tárgy lehet biosz vagy matek vagy magyar vagy töri. Ha angolból vagy németből meg lesz az emelt, az előírt másik választott tárgyból elég lesz a középszint is. A másik nyelvért plusz pont jár, ha sikerült az emelt, tehát lehet érettségizni két nyelvből is.
2019. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet több nyelvből érettségizni természetesen , de a felvételihez pl csak az emelt angolt fogjak számítani, más nyelvet nem, még középszinten se! Inkább próbálkozz ezzel: angol emelt 90%, közép magyar 93%, és egy középfokú nyelvvizsga németből, bár ha nincs meg a plusz tíz pontod pl diakolimpiabol akkor felsőfokú nemet kene és úgy talán..... Pszichologian nagyon magas a pontszám!
2019. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet fordítva is, tehát nemet emelt és angol nyelvvizsga
2019. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!