Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanárnak körübelül mennyi...

Egy tanárnak körübelül mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés
Sok tanár tagadja (legalább is úgy vélem), mert néhányan 200ezer/hó fizetést zsebelnek be (mondják), de szerintem ez hazugság (javítsatok ki), mivel ebből egy átlagos ember nem él meg, a sok stressz és a tanulmány mellett, meg kevésnek tűnik az összeg.

2019. nov. 27. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bértábla szerint keresnek, régebben kaptak pénzt a pluszban végzett feladataikért (túlóra, helyettesítés, versenyfelkészítés), de már nem kapnak, szóval kevéssel térhet csak az alábbiaktól a fizujuk:

[link]

Ennek alapján a legtöbbet egy egyetemi végzettségű, 42–44 éve (!) tanító tanár kaphatja: ez nettó majdnem 280 ezer Ft.

Szerinted miért van tanárhiány, miért nem maradnak a pályán a tanárok? :)

2019. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az kimaradt, hogy akkor kap ennyit, ha hajlandó volt portfóliót készíteni, és ped. II. kategóriába lépett.

És itt vannak, mi után kaphatnak pótlékokat (ezek is bruttó összegek!):

[link]

2019. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én legalább 400-500ezer Forintra tippeltem, ezek szerint csalt a megérzésem, szerintem ennyit érdemelnének, mint ahogy említettem a stressz mellett. Ez elég szomorú. Valóban több év tanítás után lehetne fizetésemelésük... :/
2019. nov. 27. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Magántanítással sokat lehet keresni még, de az akkor azt jelenti, hogy az iskolai órák leadása után és/vagy hétvégén is tanítania kell.
2019. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, ez érdekes, hogy a tanárok mennyire szeretnek nagyítani.

Tanárhaverom elmondása szerint 220 ezer nettót visz haza, és 25 órája van egy héten. (Miközben az összeget mondja, elkezdett hápogni és vakargatta a fülét, ebből ítélve nem igaz amit mondott.)

Ped1, 10 éve tanít szakgimiben, viszont csak óraadó, mert csak általános iskolai tanári végzettsége van infós szakiránnyal.

De ezek mellett tanít esti gimiben is azt hiszem heti 10 órát, illetve még a fideszes haverjai intéznek neki ilyen korrupt EU-s pénzekből finanszírozott ECDL tanfolyamokat, amiket csak lepapíroznak de nem tartanak meg, na arra kap alkalmi 30 ezret, és 1 alkalom van 1 héten általában.

Szóval igen, a leleményesebb és kapzsibb tanárok jól keresnek, akár 300-400 nettót is össze tudnak kaparni főleg ha sok magánórát is adnak.

De a főállásukról valamiért mindig szeretnek füllenteni, ami felesleges, mert mindenki látja a bértáblákat, hogy inkább a 150 a reális fizetésük, meg esetleg párezer ha osztályfőnökök is.

De egyébként igen, a tanári a legkevesebbet fizető állás egyetemet végzettek körében.

2019. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24 évesen kezdhetsz vele 130 ezer forinttal,
2019. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, 134 ezer Ft nettó a kezdő fizetésem, teljes állásban. Kb heti 50 órát töltök az iskolával. Utolsó évem tanárként. Aki nem hiszi el, nézze meg a teljesen nyilvános bértáblát.
2019. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!