Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem váltás; akkor is...

Egyetem váltás; akkor is átvesznek ha egy tárgyam nem sikerül?

Figyelt kérdés

Egyetemet szeretnèk váltani, az őszi szemeszter után. Viszont van egy tárgyam ami lehet nem sikerül , ígyis átvennènek vagy akkor ugrott az egèsz? :(

Egyèbkènt ez a tárgy az új egyetememen csak a 3. Fèlèvtől van .



2019. nov. 29. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Még ha ugyanaz a szak is, akkor sem biztos, hogy elfogadják a tárgyaidat, ezt tőlük kell megkérdezni. Nálunk gólyatáborban volt egy lány, aki a Pannon Egyetemről jött át 2 év vegyészmérnöki után, és semmit nem fogadtak el neki.
2019. nov. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nèztem mintaterveket ès kurzustematikát mindkèt suli oldalán ,illetve megis èrdeklődtem odajáró diákoktól miket tanulnak ,összehasonlítottam ès szinte az összes tárgyamat elfogom tudni fogadtatni szerencsère :) Csak ez meg mèg egy tárgy olyan ,hogy ott csak 3.fèlèvben lesz. Ezèrt is csillant fel a remèny ,hogy akkor is átvesznek ha ez a tárgyam nem sikerül.
2019. nov. 29. 23:57
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Az ég adta világon semmi összefüggés nincs a tárgyelfogadás és a tananyag között. Vannak határozatok, hogy az adott egyetemen mely egyetem melyik tárgyát fogadják el mi helyet, ha nincs rajta a listán a tiéd, akkor az se számít ha ugyan az a tanár tartja.
2019. nov. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az okoskodást! De a kèrdès nem ez volt! :) ;)
2019. nov. 30. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Úgy van sajnos, ahogy a kettes mondja. Én is próbáltam elfogadtatni az orvosi kémiát vegyészmérnökin mint általános kémia, és azt mondták, hogy nem fogadják el, mert ott mindenféle kémiát vettünk, az túl sok xD 6 kredites tárgy volt laborokkal, szemináriummal, és egy xaros kredited tárgynak nem tudták elfogadni. Nem is volt igazuk egyébként, mert hiába vettük mi egy fél évig a mérnokin az áltkémet, de nagyon lassú tempóban ment és nem mélyen, ez amolyan feltárkóztató volt azoknak, akiknek nem volt kémia érettségije, míg orvosin ezt letudtuk 1 hónap alatt, gyorsabb tempóban.

Mindegy, hogy szubjektíven mit látsz, még az mindegy, hogy igazad van, mert egyszerűen vannak olyan tanárok, akiknek már csak a gondolata is fáj, hogy neked ennyivel is kevesebb dolgod legyen.

2019. nov. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor a kérdèsre a válasz: àtvehetnek akkor is, ha nem sikerül. De ezt tőlük kell megkérdezned.
2019. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez sok dologtól függ.

Iskolát nem mondanék, de a szabályzatban is benne van, hogy BSc tárgyat nem fogadhatnak el MSc-n és vica-versa. Ez is butaság, mert erre nekünk volt példa és éltünk vele. Oda kell menni a tanárhoz, a kezébe nyújtani a lepecsételt tematikát, hogy ez van az van, aztán lehet kiröhög, hogy azt az egyetemet lenézi és nem fogadja el vagy elfogadja és megadja a jegyet vagy akkreditálja.

Viszont iskolaváltásnál már nem tudom miként megy, a fenti eljárás amit írtam inkább az újrafelvételizéshez van köze.

TO-t nyaggatnám, sok sikert.

2019. nov. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!