Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből áll a marketing, mint...

Miből áll a marketing, mint szakma? Milyen készségekkel lenne érdemes nekiindulnom? Hol lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, érdekel a marketing. Hogy pontosabb legyek, a marketing azon része, ahol különböző stratégiákat kell kitalálni arra, hogy miként adjunk el egy bizonyos célközönségnek egy bizonyos terméket.

Kreatív vagyok és empatikus, könnyen bele tudom képzelni magam mások helyzetébe és egész jól rá tudok érezni azokra a pontokra, amikkel meg tudom őket fogni. Szeretek írni, rajzolni, tervezni, arculatokat összeállítani (grafikus képzésre is jártam, ezt ott szerettem meg, de maga a szakma annyira nem tetszett).

Könnyen tanulok nyelveket, jól beszélek angolul és németül is, nincs problémám azzal, hogy külföldön dolgozzak, vagy ki is költözzek - ami azt illeti, ki szeretnék költözni egy másik országba. (Leginkább Anglia vonz.)


Ez eddig szép és jó, de ahogy a szüleim is mondják (és igazuk is van), nem tudok sokat a marketingről, hogy hol lenne érdemes tanulnom, hogy pontosan mit kéne tanulnom, vagy egyáltalán milyen.


Akik ezzel kapcsolatban tudnak valamit, marketinget tanulnak, esetleg már a szakmában dolgoznak, leírnák a tapasztalataikat?

Sokat segítene. :)

De annak is örülök, ha erről szóló oldalakat linkeltek be!


Előre is köszönöm mindenkinek :)



2019. dec. 1. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve: A marketing melyik szakterülete, ága foglalkozik azzal, amit fentebb leírtam? Engem tényleg az vonz, hogy stratégiákat találhatok ki és tervezhetek meg, amikkel bizonyos termékeket adunk el bizonyos csoportoknak.

Ez egyébként csoportban történik, vagy inkább egyéni feladat? Esetleg az adott cégtől és terméktől függ?

2019. dec. 1. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is jól kell tudni kommunikálni, bármilyen helyzet felmerülhet és rögtön le kell tudni reagálni.

Pl ha eléd állitanak 5 vadidegen embert ,neked lehet van rá 5 perced se,hogy levedd melyik embertipusba tartoznak, aztán lehet a homokot is eladni a sivatagba, de lehet egy üveg vizet sem.


Szóval jól kell tudni beszélni, persze attól is függ mely területen akarsz majd dolgozni. Érdemes lenne mellé kommunikáció szakot is tanulni. Én mindenképp fősulira mennék a helyedben. Komplexebb képzések ott vannak :))

2019. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és lehet most hülyeséget írok,de szerintem a reklám -marketing, amire te gondolsz

Bocs,ha tévedek.

2019. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Elég sokat írtam a kérdéseidről az alábbi topicoknál:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Ha van még a marketingről kérdésed, kérdezz bátran!

2019. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!