Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy hangzik ez németül? 1....

Hogy hangzik ez németül? 1. Ha bajod van velem légyszi mond el.

Figyelt kérdés
2019. dec. 4. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Wenn problem hat bitte sagen
2019. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy wenn problem ist ich mich bitte sagt, ragozástól is függ, de ígyis ugyis használható
2019. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lol. Te inkább ne beszélj németül. :D

Elhiszem, hogy a kollégáid megértik így is, de ez olyan mértékben helytelen, hogy komolyan nem tudom, sírjak-e vagy nevessek.

A szavaid német szavak, de se szórend, se ragozás...

2019. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Direkt hozzátettem hogy ragozastol függ, tehat en még nem ragoztam, mert a szituaciotol is függ. Azert nem olyan egyszerű a német mint a magyar, de érdekes neked nem sikerült megválaszolni.
2019. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá Németországba élek, ezáltal az élő nyelvet használom. Mert az iskolában nem az élő nyelvet tanitják
2019. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is elég rég óta élek Németországban ahhoz, hogy tudjam, ezek a "fordítások" katasztrofálisak. Mi az, hogy ragozástól függ? Te össze-vissza ragozol, kevered a szezont a fazonnal meg a fszommal is.

Én azért nem válaszoltam, mert nem vagyok száz százalékig biztos abban, hogy helyesen fordítok, és nem akarok kibabrálni a kérdezővel, sem bohócot csinálni magamból egy esetleges hibás fordítással.

Ellentétben veled, aki adsz egy borzalmasan helytelen választ (sőt többet, és egyik szarabb a másiknál), ezáltal félrevezeted a kérdezőt, és magadból is hülyét csinálsz.

Ez, amit te használsz, ez nem az élő NÉMET nyelv. Ez a nemrég disszidált magyarok által használt, össze-vissza kavart, értelmetlen katyvasz.

2019. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy te nem rég diszidáltál én közel több mint 10 éve élek itt ;)

Kettőnk közül én a kérdésre válaszoltam, de pedig engem kritizálsz holott nem tudsz németül, mert ha tudnál nem off olnál hanem választ adsz. Lári fári kigyulladt az irigységi veszjelző. Nem kell irigynek lenni. Ha valamit nem értesz. Kérdezz. Gyakorlas a tudas atyja.

Kérdező bocsánat: "Problem" ugyebár igéket nagy betűvel irunk ellenteben a magyarral. Látod kritikus?

2019. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és én sem tudok még anyanyelvi szinten, ne érts félre mert nekem is van hova fejlődni hajaj bár gyakran hívnak tolmácsnak
2019. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Srácok ne vitázzatok légyszi!
2019. dec. 11. 22:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen... A főneveket írjuk nagybetűvel...
2019. dec. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!