Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül hogy hangzik?

Németül hogy hangzik?

Figyelt kérdés
Ha a rokonokkal találkozunk általában étteremben megyünk.Kivéve karácsonykor akkor mindig valakihez vendégségbe megyünk. Összeségben szeretek új érdekes ételeket megkóstolni és szeretek új ízeket megismerni.

2017. dec. 28. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Wenn wir mit unseren Verwandten treffen, gehen wir normalerweise in einem Restaurant. Außer Weichnachten, in diesem Zeit besuchen wir einer von uns. Alles in alle mag ich neue interresante Essen ausprobieren und neue Geschamcke kennenlernen.


Magyarul is nagyon rosszul van megfogalmazva.

2017. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

in ein Resteurant


sich treffen = találkozni


...neue interessanten Speisen...

vagy .... Spezialitäten ....


neue Geschmäcke kennenlernen

2017. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rick Mave ***** válasza:

És tovább "gyomlálva": ....in dieseR Zeit .... besuchen eineN von uns .... alles in alleM ...(ez utóbbinak viszont ebben a mondatban semmi értelme, ahogy magyarul sem annak hogy "összességben", mert ez a mondat nem az előtte álló szöveg összegsége, hanem egy teljesen más gondolatsor).


Stilisztikailag pedig valójában át kéne írni az egészet, de ez nem az én "házi feladatom". ....Der Fragesteller soll sich nicht mit fremden Federn schmücken, sondern sich selbst im deutschen Aufsatzschreiben üben.

2017. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rick Mave ***** válasza:
... előző szöveg összegzése.... (elnézést, már megint túl gyorsan írtam és nem ellenőriztem vissza)
2017. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én még nem vagyok perfekt de: ich mit Familie treffen gehen restaurant zusammen,wir gehen gast weinackt. Ich liebe neue interessant essen und kennenlernen. Az "összességében" direkt hagytam ki mert azt itt nem mondják általában. Ja és fordító programok segítsége nélkül fordítottam.
2019. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy perfekt. De nem kritizálni szeretném, amit írtál, hanem előbb inkább megdícsérlek, mert próbálkoztál, majd felhívnám pár nagyobb hibára a figyelmed.

- sajnos több főnevet kisbetűvel írtál (Restaurant, Weihnachten...)

- nem a forrásszövegnek megfelelő szavakat használtál (Familie, liebe...)

Nem írom le miért. Azt tanácsolom, hogy otthon papíron gyakorolj, ne tedd fel ide, ha még ilyen bizonytalan vagy. Sok németül tanulót belezavarsz, megtévesztesz, főleg, ha azonnal és elsőként írsz választ egy kérdésre.

És még egy jó tanács: ha Rick Mave már kijavította, azt ne próbáld meg újra... Az biztos, hogy jó. :-)

2019. dec. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen. Igen a Rick Move se rossz már láttam néhányszor.
2019. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és a javítás :)


ich mit Familie treffen gehen Restaurant zusammen,wir gehen gast Weinackt. Ich liebe neue interessant essen und kennenlernen.


Tudtam egyébként csak gyorsan gépeltem, de igazad van :)

2019. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
No comment... :-)
2019. dec. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!