Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passziváláshoz, milyen igazoló...

Passziváláshoz, milyen igazoló papírokat kell összegyűjtenem?

Figyelt kérdés
Tehát elkezdtem ezt a félévet az egyetemen, de novemberben haza kellett mennem segíteni a családi vállalkozásunkban (meg még kelleni is fog majd, szóval a következő félév is passzív lesz, de azt már gondolom egyszerűbb megoldani), lényeg a lényeg azt hittem, hogy menni fog majd a meló mellett az egyetem, de a határ is megnehezítette a dolgom meg a munka is gyarapodott és egyszerűen nem bírom. És most szóltak nemrég, hogy van olyan opció, hogy passziválási kérvény, csak nem teljesen tudom, hogy hogy kellene meg milyen papírokat kell beadni mellé amivel ezt tudnám igazolni.

2019. dec. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Semmivel nem kell igazolni, indokolni.

Egyszerűen kitölteszvegy papírt vagy a neptunban jelzed.

2019. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van a passzív félév, ezt félév elején a Neptunban "Bejelentkezés》passzív félév" alatt teheted meg. Az ilyen félévre nem jár diákigazolvány-matrica, bizonyos diákszövetkezeteknél így is lehet dolgozni. Természetesen ekkor nem diákmunkának minősül.

Van az "utólagos passziváltatás". Ezt a kérvények menüpontban találod. Ekkor töröltetik az összes e félévi eredményed, tárgyfelvételed, jegyed, beadott házid, stb. Viszont nem megy el az államilag támogatott féléveidből egy sem. Ezt leggyakrabban azok a gólyák csinálják, akik a félévből érdemben semmit se tudtak teljesíteni, és nem akarják az egész felvételit előről kezdeni. Persze nem csak gólyaként lehetséges.

2019. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A rendkívüli passzív félév kérést mindig indokolni kell, és mellékletekkel alátámasztani. Több melléklet feltöltéséhez használja a blokk ismétlése [+] gombot. Beadási határidő a szorgalmi időszak utolsó napja. A kérelmet a kari Tanulmányi Bizottság bírálja el, a döntést a Tanulmányi Osztály hajtja végre."


Én ezt találtam moduloban, és nem tudom milyen melléklettel támasszam alá ebben az estben.

2019. dec. 4. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

A következő félév lehet simán passzív, ha előre kéred, akkor nem kell indokolni.


A mostani félévet pedig méltányossági alapon lehet megpróbálni, utólag.

Tekintve, hogy nem jársz be, gondolom zh-kat nem teljesítettél, így nem fogják engedélyezni.

Ez arra van, hogy ha előre nem látható dolog miatt nem tudod teljesíteni az adott félévet. Pl kórházba kerülsz vizsgaidőszak alatt vagy két hónappal előbb megszülsz, ezért nem tudod befejezni a félévet. Az, hogy úgy gondoltad menni fog, de mégsem, az nem méltányossági indok.

2019. dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért is akarod? A családi vállalkozás nem menne nélküled? Vagy megélhetési gondjaid lennének, ha nem dolgoznál?

Gondolom, nem csak simán dolgozni akartál.

Ezeket írd le nekik.

Én innen nem látom át a helyzetedet, de azt is érdemes meggondolnod, hogy valóban akarod-e folytatni az egyetemet.

Milyen szak amúgy?

Melyik egyetem?

Mennyire veszett fejsze ez a félév?

Megérheti esetleg beszélni a dékánnal, hogy ő mit gondol, mielőtt beadod a kérvényt.

2019. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még csak annyit kérdeznék, hogy ha tényleg nem engedélyezik, akkor mire számíthatok? Elbuknám az egész félévet, ami nem tudom mit eredményezne.
2019. dec. 5. 11:02
 7/7 A kérdező kommentje:
hogyha*
2019. dec. 5. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!