Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár (t) valaki a Pázmány...

Jár (t) valaki a Pázmány egyetem műfordítói képzésére? Megéri?

Figyelt kérdés

Jelenleg angol és francia szakos tanári diplomám van, tanítok is, de szeretnék mellette fordítani is a későbbiekben. Az egyetemek mesterképzései (pl. ELTE) a szakfordítást helyezik előtérbe, amiben tudom, hogy sokkal több pénz és lehetőség van, de engem kifejezetten a műfordítás érdekel.

Láttam, hogy a Pázmány indít kétévente egy 3 féléves műfordítói képzést, ami felkeltette az érdeklődésemet. Van itt esetleg valaki, aki elvégezte ezt, vagy éppen most végzi? Megéri pénzt és időt áldozni rá szerintetek? Lehet utána fordítói munkákat találni? Vagy nem ér semmit a papír, mert úgyis csak a kapcsolatrendszer számít? De ha már kapcsolatrendszer, vannak olyan oktatók, akik segítenek a jobbaknak, hogy bekerüljenek a kiadók által foglalkoztatott fordítók közé? Szakmai szempontból ad annyi pluszt a képzés, hogy érdemes elvégezni?


Előre is köszönöm szépen!


2019. dec. 4. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Én egy gyakorlott műfordító vagyok, ezért merek neked tanácsot adni. Nem jártam a Pázmány ezen képzésére, ahogy a kollégáim jelentős része fordítói végzettséggel sem rendelkezik, az irodalom iránti szeretet miatt fordítanak műveket.


Jogilag fordítói munkákat ilyen végzettséggel nem végezhetsz. Ahhoz hogy te szabadúszó fordító lehess az általad feltüntetett nyelvekben:

a, feketén kell szerezned ügyfeleket

b, szerzel egy fordítói / tolmács képesítést mesterképzés/tolmács/fordítóvizsga letételével. Ilyen vizsgákat az ELTE évente kétszer szervez.


Műfordítói papír szerintem felesleges pénzkidobás. Ilyen végzettséggel téged nem fognak megkeresni. Kell lennie referenciának, hogy megmutasd itt-ott jelentek meg műfordításaid, kiket fordítottál stb.

2019. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!