Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha megbuksz...

Mi történik akkor ha megbuksz egy olyan tantárgyból ami csak egy félévig van?

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nyáron ugyanúgy mehetsz belőle pótvizsgázni. Én a helyedben inkább tanulnék, hogy legalább egy nyomorult kettes meglegyen.
2019. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló több lehetőség közül egyet írt le.


Több minden történhet. Ha van rá lehetőség, akkor következő félévben is felveheted, amikor egyébként rendesen nem idulna. Ha van belőle gyak és előadás, akkor csak gyakot szoktak hirdetni arra a félévre, amikor igazából az a tárgy nincs és csinálhatsz belőle újra egy "javítót", ami simán egy vizsga.


Ha nincs ilyen lehetőség, akkor egy évvel később, a következő olyan időszakban tudod felvenni, amikor tényleg van. Akkor ugyanúgy vizsga.


Ha előkövetelménye egy közvetlenül utána következő kötelező tárgynak, akkor csúszni fogsz egy félévet vagy egy teljes évet attól függően, hogy mikor tudod bepótolni. Ha nem követelmény, vagy nem közvetlenül utána van az, aminek a követelménye, akkor nem csúszol (ha sikerül azelőtt bepótolnod, hogy jönne az).


Hogy hányszor tudod felvenni, az szerintem egyetemtől függ, erről érdemes tájékozódni, Szegeden például háromszor, azaz ha háromszor megbuksz egy tárgyból, akkor vége van az egyetemnek és utána szeptemberben tudod újrakezdeni a szakot (hogy beszámítják-e, amit addig csináltál, azt nem tudom, de lehet ez is egyetemenként változik).

2019. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre felveszed és nekifutsz újra , reményeid szerint teljesíted. (főlisra értelmeztem a kérdést.)
2019. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*márhogy vélelmezem, hogy arra vonatkozik.
2019. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha középiskolai okj-ról van szó, akkor mehetesz belőle nyáron pótvizsgàzni, szóval én a helyedben belehúznèk.
2019. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!