Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félénken megkérdeztem a...

Félénken megkérdeztem a tanárt hogy lehet elszámolta a dolgozatomat. Nem haragudott rám, azt mondta szóljak neki majd. Csak egy pont hiányozna az ötösre. Ha viszont nem számolta el, akkor semmiképp sem adhatja meg azt az 1 pontot? Elrontottam.

Figyelt kérdés
Iskola, Osztályzás,Középiskola

2019. dec. 10. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az szokott a bevett szokás lenni, hogy utólag rosszabbra nem értékelik a dolgozatot. Tehát ha a tanár azt mondta, hogy neked 30 pontod van, valójában meg csak 28, akkor nem minősíti vissza.

Ha viszont jól számolt, akkor nyilván nem köteles a két szép szemedért még egy pontot adni, de attól még akár adhat is.

2019. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem adhatja meg. Megadhatná, ha akarná, de ha okos, nem teszi. Ezt ilyenkor nem kell magadra venni, nem rólad szól. A tanárnak tudnia kell meghúzni a határokat, és ezeket betartani, minden körülmények között. Ha egyszer eltér ettől, akkor onnantól kezdve jönnek az újabb gyerekek, akik arra hivatkoznak, hogy "bezzeg XY lánynak múltkor megadta azt a pontot, akkor nekem miért nem?" Ahhoz, hogy ezt a tanár elkerülje, mindig be kell tartani a ponthatárokat, tehát ha jót akar magának, nem adja meg az egy pontodat. Különben is, azon túl, hogy igazságtalan is lenne másokkal szemben, semmi értelme úgy az egész osztályzásnak, hogy nincsenek kijelölve a határok, és a tanár utólag is össze-vissza eltér. Ha ilyen szempontból gondolod végig, remélem, megérted, miért jobb az, ha nem kapod meg azt az egy pontot.


Elrontottad, igen. Pont ez a lényege a jegynek, hogy négyest kapsz, mert elrontottad. Ha nem rontod el, ötöst kapsz. Máskor ne rontsd el, figyelj jobban, ennek ez a lényege, ez az üzenete.

2019. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!