Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy megy ez a vezetés oktatók...

Hogy megy ez a vezetés oktatóknál?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból kérdezem, az oktatóknak minden vezetés után fel kell vinni a netre a tanuló óráját? (km, stb?)

Egyáltalán mi tartozik az adminisztrációjuk közé. Figyelik-e ha egy tanuló egy ideig nem vezet? (mondjuk mert az oktató a vizsgázókat készíti fel)

Ha már elkezdte valakivel a vezetést, gondolom folytania is kell?


Érdekel a téma, tehát csak hozzáértők írjanak. Trollok kíméljenek.

Köszönöm.



#Oktatónál
2019. dec. 13. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem mondanám magam hozzáértőnek, de trollnak se nagyon. Annál az iskolánál, ahol én tanultam, volt egy kártyája minden tanulónak, amit az oktató betett egy olvasóba(?), és arra rögzítette a levezetett időt és kilométert. Utóbbit hogy hogy csinálta, azt nem tudom. Gondolom rá volt kötve a kilométer számlálóra is. Szóval ehhez a kártyához tartozott egy azonosító egy jelszó, amivel az iskola oldalán be lehetett lépni és megnézni az állást. Viszont volt egy olyan turpisság, hogy néha más kártyájával vezettünk, mivel ahhoz, hogy forgalmi vizsgát tehess, x órát és y kilométert kell vezetned, és a kilométert csak úgy tudod megcsinálni plusz órák nélkül, ha nyomod mint az őrült, azaz városon kívül vezetsz. De a legtöbb rutint a városban szerzi az ember, ezért csináltuk azt, hogy ha már megvolt az óraszám, akkor a másik tanuló az én kártyámmal ment, és így nekem számolta a távolságot. Persze így biztos katyvasz volt belőle, de muszáj volt a vizsgaidőpontok miatt. Egyébként a büdös életben nem néztem meg az állásomat annak ellenére, hogy a jogsi megszerzése után megtarthattam a kártyát, szóval csak annyit tudok, amennyit nekem is elmondtak. Egyébként biztos rögzítik valamilyen formában, mivel volt egy gyakorlat kezdete és vége rubrika a nevem mellett, amit mindig alá kellett írni. Viszont nálunk nem volt fix időpont minden órára. Többnyire az adott óra végén beszéltük meg, hogy mikor legyen a következő. Általában heti 2 volt, de olyan is volt, hogy az oktató személyes okokból nem tudta megtartani az órát, így kimaradt egy hét. Szóval szerintem igazából még hozzáértő sem tud pontos választ adni a kérdésedre, mivel iskola válogatja. De remélem azért valamennyi hasznát veszed annak, amint írtam. :D
2019. dec. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nekünk a papíralapú rendszer van. Amikor kimaradt egy egy hét, akkor az oktatód hívott, vagy Te kértél időpontot Tőle? Tudom, mindenütt máshogy megy. Csak gondolom, ha már velem levezetett 11 órát akkor azt folytatnia is kell, amint tudja. Ergo gondolom azt nem csinálhatja, hogy pl. akkor most februárig nem visz. Feltételezem, el kell neki számolni és kérdeznék tőle, hogy XY miért nem vezet?
2019. dec. 15. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Telefonon csak akkor beszéltünk, ha hirtelen változott valami, mint mondjuk hogy 20 percet késik a megbeszélt találkáról, vagy máshol állt meg, és elkerültük egymást. Leginkább Facebook-on tartottuk a kapcsolatot, szóval az a lazább természetű volt. De amúgy szem előtt tartotta, hogy ne maradjon ki sok idő, illetve előre szólt, ha kimaradt egy hét, és már meg is beszéltük a következő időpontot. Ha meg még nem tudta előre, akkor is időben rám írt. Szóval akár szabályos volt-e, akár nem, én teljes mértékben meg vagyok elégedve az iskolával is, és az oktatóval is.
2019. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Az enyém is nagyon korrekt, csak most nem tudta megmondani hétfőn a következő időpontot. Holnapután 6 vizsgázója van. Gondolom ő is szem előtt tartja, hogy ne maradjon ki sok. Ami furcsa volt, hogy hétfőn nem adott időpontot, viszont A holnappal kezdődő hétről nem is esett szó a vizsgán kívül. Lehet, arra számított, hogy még tud vinni vezetni az elmúlt héten. Azt sem mondta, hogy szól ha tudok menni, de azt sem, hogy idén már nem!. Mindegy. Holnap beszélek vele. Azt nem tudom mikor lesz szabin, de remélem vezetünk még Karácsony előtt, mert nem szeretném ha sok kihagyás lenne. Amúgy a 11. óránál tartok.
2019. dec. 15. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!