Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali egyetem mellett, van...

Nappali egyetem mellett, van esély, hétfőtől péntekig 3-4,5 órát dolgozni minden nap?

Figyelt kérdés
És mindemellett persze teljesíteni az egyetemi követelményeket.

2019. dec. 14. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyrészt a szaktól függ, másrészt az órarendtöl, harmadszor meg attól, hogy milyen könnyen tanulsz.

Nekem esélyem sem lett volna erre, mert mérnöki szakon 8-18-ig voltak órák hétfötöl péntekig, szombat délelött (8-14) gyakorlat, minden nap egy csomó rajzzal meg egyéb beadnivalókkal, ami a vasárnap nagy részét is igénybe vette. Örültem, ha naponta 6 órát tudtam aludni, szóval legjobb esetben a nyári szünetben tudtam valamit keresni.

2019. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki, természettudományos, orvosi, jogi szakok mellett esélytelen az elején. Csak kicsúszol és öszzességében több időt/pénzt vesztesz mintha akár felveszed a diákhitelt.

Az egészségről nem is beszélve. Sokan lesznek idegroncsok és betegek ettől.


Amikor már az alaptárgyakkal végeztél akkor lehet dolgozni, de nagyon ajánlott hogy szakmai munkát szabad végezz, amit aztán majd fel tudsz használni. Akár még ingyen is többet ér egy szakmai gyakorlat mint mondjuk délután a hamburgert pörgetnéd.


Persze szakfüggő, általában bölcsész szakok mellett lazán belefér a munka.

2019. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy proginfo mellett korrepetálnék matematikát.
2019. dec. 14. 21:52
 4/6 anonim válasza:
Annyit tudok mondani, proginfo-n első évben kivitelezhető
2019. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha kevés kreditet veszel fel vagy más aláír helyetted a gyakorlatokon. Vagy duális képzés.
2019. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én ELTE jog mellett futárkodtam, igaz csak 3x5 órát egy héten. Előadásra nem jártam soha, a szemináriumokon mindig ott voltam, illetve vizsgaidőszakban nem dolgoztam.


Kényelmesen elvégeztem 5 év alatt. Minden napos munkával nem biztos, hogy ment volna.

2020. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!