Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi mellett mi legyen a B...

Orvosi mellett mi legyen a B tervem?

Figyelt kérdés

11-es làny vagyok, emelt bioszt ès kèmiàt tanulok, (emellett 5ös tanuló vagyok csak matekból nem :P)

az orvosi az álmom, az anatómia ès az orvosi latin nagyon vonzó a számomra :D csak a kémia ne lenne ennyire nehéz.... tudom, hogy mèg van 1.5 évem (egy olyannal sráccal együtt járok kémia faktra aki most kezdte, de már év végén ő érettségizik szóval vszinűleg én is felkèszülök addigra) mègis úgy érzem max ha 60%ra megìrom a kémiát, azt nèzve tavaly milyen nehéz volt, de annyival meg nem igazán vesznek fel. Gondolkoztam, hogy akkor egy évet halasztok ami meg se kottyanna mert ugrottam egy èvet általánosban, de mègis kène egy B terv.. mentőtisztire gondoltam, mi a vèleményetek? :DD



2015. dec. 5. 21:41
 1/6 anonim válasza:
biológia alapszak? :)
2015. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem, vagyis idén májusban. Nekem is az orvosi az álmom, de engem se vettek fel idén ( az a kémia szerintem nem e világi volt XD ). Én most halasztok egy évet és májusban javítok kémiából, csak inkább már az állatorvosi lesz a fő cèl. Nekem nem volt B tervem sajnos. Jövőre a következőket fogom megjelölni: 1. Állatorvosi; 2. SE-általános orvos; 3. SE-ápoló (utána okj-ra aneszteziológus szakaszisztens). Mivel lány vagy, a mentőtisztit annyira nem javaslom, fizikailag nagyon megterhelő, meg van néhány tanár aki le is nézi a nőket. Persze, ha ezt szeretnéd csinálni akkor menj, előtted is megcsinálta pár lány, csak kevesen vannak.

Sok sikert!

2015. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
második: szerintem tedd az állatorvosit utolsó helyre és az orvosit elöre. utólag már nehéz variálni ;)
2015. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te tudod hogy mi érdekel téged. Gyógyszerész, mentőtiszt, biomérnök, biológia...


Csak azért persze ne tegyél meg valamit ahova úgyse mennél ha felvennének, mert akkor mástól veszed el a helyet...

2015. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Földművelés.

Feltéve, ha még 35-40 éves korod után is tervezel majd enni valamit.

2015. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha igazán orvos akarsz lenni, akkor a B terv az legyen, hogy otthon maradsz és felkészülsz az őszi érettségire, ha kevés, akkor a tavaszira is. Ha elkezdesz más eü. szakot, akkor nem biztos, hogy az egyetem mellett lesz időd teljes erőbedobással az érettségire koncentrálni. Gyorsan elmegy az az egy év, jogsit lehet szerezni, kicsit dolgozni...Ha ezek után is kevés lesz a pontod, no akkor gondolkodj azon, mi szeretnél lenni és oda fel is vesznek! :)
2015. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!