Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi szóbeli vizsgára...

Egyetemi szóbeli vizsgára manapság még szokás/illik kiöltözni? Mennyire kell elegánsnak, alkalminak lennie a ruházatnak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 17. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En mindig ingben mentem vizsgazni a szobelikre. Volt, hogy mintas ingben, de volt, hogy simaban.
2019. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szolidan azért az alkalom fontosságához illően.
2019. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Pedig ma is szokás és illik is kulturáltan kiöltözni.

Nőként fehér ing, szoknya, vagy kosztüm. Én nőként egy elegáns fekete nadrágban és egy szép bézs színű ingben vizsgáztam.

2019. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk senki nem öltözik ki, itt nem szokás. Mind a tanárok, mind a diákok teljesen hétköznapi ruhákban mennek vizsgára (írásbelire, szóbelire egyaránt), kinek milyen a stílusa pl. póló+farmer, ing vagy szoknya stb. Viszont senkit nem érdekel, nem elvárás és nem is szokás elegánsan kiöltözni. Én sem szoktam.
2019. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a tanárok nem öltöztek ki, így én sem tiszteletem meg őket ezzel.
2019. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Iskola-, és tanárfüggő. Általában szóbelire illik, írásbelire nem szükséges. Nálunk hallottam már olyanról, akit a tanár azért nem engedett vizsgázni, mert nem az alkalomnak megfelelően öltözött.

Írásbelin eddig az 5 félév alatt két tanár tette szóvá. De ők a hétköznapokban is elegánsabban járnak. Így nekem általában ez a mérvadó írásbelin. Szóbelin meg szerintem alap illem...

2019. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Szóbelire mindig kiöltözök (fehér blúz, fekete nadrág/szoknya, elegánsabb cipő), írásbelire sosem. A szaktársaim is hasonlóan csinálják.
2019. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk szokás.

Én kosztümben szoktam menni, nyáron a kabát nélkül.

2019. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!