Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a szóbeli...

Hogyan tanuljam meg a szóbeli tételeket? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Hogyan osszátok be az időtöket? Gondolom minden nap szántok rá időt, de mennyit, és hányat tanultok?

2018. máj. 18. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha bármilyen tanulási tanácsot tudtok adni, akár szokást, ami bevállt nálatok azt is hálásan megköszönöm.
2018. máj. 18. 15:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oszd be, hogy mindenm nap ,megtanulsz pár darabot (5-6-ot). Ezeket szépen begépeled, vagy kiírod egy külön lapra, attól függ melyik módszer felel meg neked. Majd kihúzod a lényeget és megpróbálod memorizálni, majd felmondod őket magadba. Az utolsó pár napra, vagy akaár hétre meg már csak ismétlés maradjon, akkor olvasd át jobban azokat amik tudod, hogy neked nehezebben mennek. Csinálhatsz egy próbát is, random húzol minden tantárgyból egy tételt, amit felmondaz magadnak, vagy akár valamelyik családtagnak, ez még hatásosabb. Mindig próbálj koncentrálni a kulcsfogalmakra és mondatokra, aköré építsd fel a beszédedet, figyelj arra hogy logikusan haladj a gondolatmeneteddel. Ha biztos a tudás a lámpaláz is könnyebben orvosolható szóbelikor. Remélem tudtam segíteni. :)
2018. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a töri tételeket úgy tanultam meg, hogy szépen elkezdtem kidolgozni mindegyiket, és így nagyon jól megmaradt. Már csak 3 db van.

A magyart viszont eszemben sincs kidolgozni. Ott azt fogom csinálni, hogy kulcsszavakra építem a gondolatmenetemet, és nem az egész kidolgozást tanulom meg.

A biosz-kémiát viszont a "szent cél" érdekében ki is dolgozom, meg is tanulom, és még utána is százszor elolvasom. Nem lenne pofám totál hülyén, makogva álldogálni emelt szóbelin.


De egyébként nem a színek nagyon sokat segítenek a tanulásban, szövegkiemelő, színes filc, post-itek minden mennyiségben. Szeretem felmondani is néha magamnak az anyagot, mert így audiovizuálisan is rögzül az anyag. És ahol lehet rajzokat, táblázatok, folyamatábrákat készíteni, ott én mindig csinálok, mert sokkal kevésbé lesz magolásszagú a dolog. :)

2018. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érettségi? Hány tárgyból lesz szóbeli? Meg vannak a kidolgozott tételek? Ha nem akkor eléggé meg kell tolni a dolgot. Mikor lesz a vizsga?

De ha mondjuk van 4 tárgy, tárgyanként 20 tétel és van pl 20 nap. Akkor 1.nap megtanulsz 2 targyból 5-5 tételt. 2.nap a másik tárgyakból 5-5öt. 3. nap az első napit ismételni, 4.nap a második napit. Így 4 nap alatt megvan a tetelek negyede, 16 nap alatt elvileg végig is érsz. Még marad 4 nap az ismétlésre.

2018. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!