Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmát tanulni vagy egyetemi...

Szakmát tanulni vagy egyetemi képzést elvégezni?

Figyelt kérdés

Üdv!


21 éves vagyok, jelenleg betanított munkásként dolgozom vidéken.

~ 200E nettó a fizetésem, viszont nem szeretnék erre "alapozni".


Érettségiztem, elvégeztem egy OKJ képzést is, de nem tudtam vele elhelyezkedni. Középfokú nyelvvizsgám van angolból, a felsőfokú nyelvvizsga is tervben van.

Szóval arra gondoltam, hogy tovább tanulnék valami olyan szakon, amit ha elvégzek, akkor jobbak lehetnének a kilátásaim..

Ti a kettő közül mit választanátok?


A: Elvégezni egy egyetemi képzést, gazdasági szak (pénzügy számvitel), viszont legalább 4 évig kb. a "kb. a semmiből kéne léteznem", mivel a szőlők nem nagyon / csak nagyon minimálisan tudnának támogatni.

(Ha egyetemi képzés, akkor számomra ez az ami talán úgy érdekelne)


B: Szakmát tanulni, itthon tapasztalatot szerezni, esetleg külföldön dolgozni a későbbiekben.

Itt talán annyi előnye van, hogy hamarabb elvégezhető a képzés, viszont hátránya, hogy mégis csak egy kétkezi munkáról van szó.

(Konkrét elképzelésem nincs, hogy mit kéne, esetleg tippek?) Mik jelenleg a legfelkapottabb szakmák?


Hosszú távon mi éri meg jobban a kettő közül?



2019. dec. 21. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Levelezőn tanulnék egyetemen, mint ahogy tettem is munka mellett
2019. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 le4der24 válasza:
14%

Szia! Itt egy a kerdes vallalkozo vagy 45 evig dolgozo alkalmazott akarsz e lenni? Mikor pedig majd nyugdijba mesz az alkalmazotti allasodbol, akkor keszulj fel ra, hogy kevesebb nyugdijad lesz, mint a volt fizetesed (amiert 45 evig dolgoztal!!).


Mielott barmit is csinalnal tedd ezt:


Holnap reggel felkelsz, bemesz a varosba azon belul is az elso ertelmes konyvesboltba pl. Libri es megmondod, hogy Robert Kiyosaki Gazdag Papa Szegeny Papa konyvet kered. Mikor hazaertel kezdd el olvasni, es mire a vegere dontsd el, hogy melyiket valasztod. A konyv altal megfogod tudni a valaszt, hogy mit jelent alkalmazottnak es mit vallalkozonak lenni.


Sok sikert az elet nevu jatekben!


Gábor, Szlovakiabol

2019. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a fizu nagy részét félretenném (amennyit csak tudsz), olyan szakmát tanulnék, amivel vállalkozni lehet (és ami érdekel), aztán ha már a magam ura vagyok, akkor hobbiból beiratkoznék egyetemre.


De ha csak egyetemre mész, azzal megváltod a jegyed a középszerűség és az alkalmazotti lét korlátozottsága és függőségbe kerülése felé és könnyen lehet, hogy évek szenvedése múlva a diplomás munkanélküliek táborát fogod gyarapítani, szóval előbb mindenképpen valami biztos kenyér kellene az asztalodra, ami mellett van időd tovább tanulni és magad oszthatod be az idődet.

2019. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!