Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A logisztikai mérnök szak...

A logisztikai mérnök szak szerintetek milyen a Miskolci egyetemen? Mennyire nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 13. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Miskolcon a leggyengébb a logmérnök képzés. Ha logmérnök, akkor BME vagy SZIE.

Ugyan olyan nehéz, mint a többi mérnöki szak.

2019. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én logmérnökként végeztem a Miskolcin, nem a logisztika a nehéz, hanem amíg oda eljut a diák. Vagyis a matek és a műszaki tárgyak. Ha csak a logisztika tárgyakra gondolok, akkor egyáltalán nem nehéz, nyilván tanulni kell, feladatokat megadni, stb., de a matek és a többi sokkal nehezebb. Ha nincsenek jó alapjaid a középiskolából - nekem nem voltak -, akkor nem érdemes, mert több év alatt végzed el, mint kellene... Ha időben gondolkodtam volna, megkíméltem volna magamat sokmindentől és ennek semmi köze a logisztikához.
2019. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Miskolcon a leggyengébb a logmérnök képzés."


Ezt mire alapozod? Csak mert én jelenleg a Miskolci Egyetemen dolgozom a Logisztikai Intézetben, nem tanárként, de nyilvánvalóan van rálátásom a dolgokra. Elmondom neked, hogy a szakmai eredmények (TDK, versenyek, projektek, külföldi utak satöbbi) és az oktatók alapján kb. pontosan ugyanaz a sorrend igaz logisztikai mérnök területen, mint általánosan műszakilag (ahol nincs ilyen képzés vagy csak MSc-n, az nyilván kimarad).


A képzés maga egyébként nehéznek mondható, de ez el is várható egy mérnöki szak esetében. A fő problémát nem a szakmai tárgyak jelentik, hanem a matek és a fizika (különösen a mechanika vonal). A logisztikai mérnöki képzés nagyon sokban hasonlít a gépészmérnökhöz, de +30% matek és gépészeti tárgyak helyett ott logger, gazdász tárgyaid lesznek. Nem véletlenül.

2020. jan. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tomoprof válasza:

A Log.mérnök azért tűnhet könnyebbnek, mert egy viszonylag fiatal tudományról beszélünk. Nem túl sok benne a megszerezhető tudás és azok is nagyrészt fedik egymást.

Például:

-A LEAN és a SixSigma a folyamatfejlesztés esetén.

-A beszálítófejlesztés és a kiszállítás fejlesztés.

-PDCA, 8D, 5Why, Kaizen a fejlesztések kutatásában.

-ERP és MRP az anyagtervezésben.

-Stb.


Ezért, ha viszonylag kevés szakirodalmat ismersz (akár 1-et is), akkor szinte biztosan tudsz mindent az adott témáról ÉS az összes kapcsolódóról is.

Nem csoda, hogy a számolós tárgyak (Pl.: analízis) jelentenek leginkább kihívást. Hiszen teljesen egyértelmű, hogy soha nem fogod használni a kétváltozós határérték és totális differenciálhatóság számítását. Itt fontos megjegyezni, hogy a valószínűségszámítás keretén belül szinte minden releváns a log.mérnök számára.

2022. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!