Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen lehetséges a 3 éves...

Egyetemen lehetséges a 3 éves bsc-t megcsinálni rövidebb idő alatt?

Figyelt kérdés
Azért érdekel mert jövöre érettségizem, és évvesztes vagyok, illetve nyelvi elökészitös gimibe mentem. (Igy vesztettem 2 évet). Szeretnék majd phd-t (összesen 7év bsc+msc+phd), és pár hete vagyok 19 éves. 20 évesen megyek egyetemre, és 27 évesen lesz meg a phd.
2010. júl. 20. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nem így működik, fizikailag lehetetlen elvégezni, hiszen úgyis egymásra épülnek a tantárgyak, esetleg egy kettesre el tudnád végezni, de akkor meg nem vesznek föl msc-re.
2010. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen szak, milyen egyetem. Ha valami könnyű szakod van egy nem túl nehéz egyetemen, akkor esetleg megpróbálhatod 2 év alatt megcsinálni a 3 évet.


De pl. egy programtervező/mérnök informatikus szakra még a 3 év is kevés.

2010. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
TTK biológia a cél.
2010. júl. 20. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Az egyetem nem verseny. Nem az a cél, hogy valaki minél rövidebb idő alatt végezze el a szakot, hanem azt, hogy jól és tapasztaltan végezze el. Sokan inkább csúsznak csak azért, hogy elmehessenek dolgozni, tapasztalatot szerezni, amivel előnyösebb helyzetbe tehetik magukat az álláspiacon.

A kapkodásnak sosem lesz jó vége...

Nyilván nem kellemes ez a -2 év, de az a cél, hogy tanulj, kapcsolatokat építs és tapasztalatot szerezz, és persze hogy jól érezd magad mellette...

2010. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem nagyon. De ezen kívül ki kell, hogy ábrándítsalak sajnos. Ez így nagyon szép, hogy kiszámoltad, de korántsem biztos, hogy el is végzed ennyi idő alatt. Nagyon sokan csúsznak pár félévet egyetemen (ha mondjuk nem lesz meg egy tárgy, és arra épül egy másik). Persze nem biztos, hogy veled is így lesz, de azért erre is készülj fel. Emellett a PHD képzést meg még ritkábban sikerül elvégezni a megadott idő alatt. Inkább csináld azt, hogy a PHD-t, vagy már az MSC-t is levelezőn végzed (ha van belőle), és akkor közben tudsz dolgozni. Mert gondolom nem 27-28-29-30 évesen akarsz kikerülni a munkaerőpiacra.
2010. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet egyéni tanrendet kérni, de nem érdemes. Ha ennyire jó vagy, akkor pl. tédékázz
2010. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

TTK biológia nem arról híres, hogy olyan gyorsan elvégeznék az emberek, ott elég könnyű bekapni egy olyan vizsgát, amivel csúszásra kényszerül az ember.

27 évesen befejezed a PhD-t... na és akkor mi van, ha mégsem? Ha majd csak 30 évesen fejezed be? Nem dől össze a világ, főleg ha adódik egy jó kis lehetőség, hogy kimenj egy évre külföldre tanulni mondjuk. Akkor azért mondanál le róla, mert 27 éves korodra be akarod fejezni a PhD-t? Nem a fokozat a lényeg, hanem hogy a legjobb szakemberré válj a szakterületeden, amennyire csak tőled telik. OK, "ebben a mai világban" már az kell, hogy az ember 19 évesen szerezzen diplomát, min. 2 nyelvvizsgával és 2 év gyakorlattal, akkora a hajtás. Pedig valójában nem ez a lényeg.

32/n, mellesleg PhD-hallgató

2010. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matematikus vagyok, én is évvesztes vagyok, és halasztottam is egy évet az általános iskolában. Hét év alatt tudtam végezni, és 26 éves voltam, amikor letettem az államvizsgát.
2010. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
PhD sehol nem két év. Se elméletileg, se gyakorlatilag. Ha a kurzusokat el is végzed, de nem tudod ennyi idő alatt a kutatásod és disszertációd is befejezni, plusz ledoktorálni. Korábbi rendszer 3 éves volt, plusz x időt adtak a disszertációra, de sokan kicsúsztak. A doktori eljárás elindítása után még valamennyi idő kell, mire kész lesz a disszertációd, megvédheted, s aztán x idő után ítélik csak oda a címet. Viszonylag friss rendszer a mostani, amelynek során két év alatt végzed el elsősorban a kurzusokat, illetve foglalkozol a kutatással és valamennyit az oktatással. Ha megvannak a kreditek, mehetsz komplex vizsgára, ahol bizonyítanod kell, hogy megfelelsz a további két év, a kutatási fázis követelményeinek. Ez összességében nem két év, akárhogy is nézzük. Innentől kezdve 1 éven belül fel kell mutatnod a disszertációdat. Vagyis hosszabb lett a kötelező rész, de hamarabb el kell(!) érned a célodat. Lehet ugyan valamennyit rövidíteni, de kapkodni nem érdemes.
2018. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, sikerült azóta az a PhD? :)
2021. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!