Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek kellene...

Szerintetek minek kellene továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolás vagyok még nem érettségiztem,inkább reál érdeklődésű.

Szerintetek melyik lenne a legjobb?

Egy ideje ezeken gondolkozok:

Gyógyszerész,fogorvos,ügyvéd,pszichológus,zoológus

Tudom hogy ezekhez inkább a magyar és a töri kell,ami engem pont nem érdekel annyira,viszont ezek a szakok nagyok tetszenek.



2019. dec. 22. 11:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem gimibe járok így nincs se biológiát se kémiám ami ugye kell az orvosnak is meg a gyógyszerésznek is.
2019. dec. 22. 11:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőt én kilőném, még gimnáziumból is elég nehéz bekerülni, gyógyszerészetire nem tudom a pontos követelményeket,de fogorvosira kell a 2 emelt.

Ügyvédet is kilőném,persze oda is kell a reál gondolkodás-látni az összefüggéseket,de alapvetően egy erősen humán,magolós a jog.

Zoológushoz is inkább biológia kéne,amit nem tanulsz.

A reál érdeklődéssel mérnöki szakokat ajánlanék,vagy esetleg gazdasági, tanári pályák,akár egy matek-fizika.

2019. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezek nem vonzanak.A matek meg a fizika az eddig sikerült mindig ötösre,de nem szeretnék ezzel foglalkozni.A magyar,töri az viszont volt hogy kettes volt,de hármastól jobb nincs soha.
2019. dec. 24. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha mindenképp ezek közül akarsz választani, akkor keress egy magántanárt biológiához. A középszintű érettségire fel lehet készülni úgy is, tudtommal meg nem magas a ponthatár zoologián.

A pszichológia inkább humán, állításod szerint te meg reál beállítottságú vagy.

Gyógyszerészetihez, orvosihoz, fogorvosihoz mindenképp kell egy emelt biosz érettségi és egy emelt kémia VAGY fizika.

2020. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!