Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki tűzoltó lehessen? Tudom hogy kell orvosi vizsgálat. Négy hónapos OKJ-s tanfolyam. Olvastam a feltételeket, gyakorlatokat. Főiskola és egyetem nélkül is lehet valaki tűzoltó?

Figyelt kérdés

Főiskola,vagy egyetem csak akkor kell ha valaki több akar lenni egy tűzoltó beosztottnál?

Nekem középiskolai végzettségem van, érettségi nélkül.


2019. dec. 22. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is minden rendvédelmi szervhez felvételi követelmény az érettségi megléte, tűzoltókhoz is.


Felvételinél meg kell felelni orvosi, pszichológiai és fizikai alkalmasságikon valamint kifogástalan életvitel ellenőrzésen. Ha ezek megvannak és bekerülsz kiképzésre ami nem négy hónak hanem öt akkor annak végeztével felszerelnek arra a tűzoltóságra ahová jelentkeztél vagy ahová a megyei igazgatóságod beoszt.


Főiskola (NKE) nem kell a tűzoltósághoz, ez egy tévhit. Aki főiskolán keresztül kerül be a katasztrófavédelem rendszerébe (elvégzi az NKE valamelyik katvéd. szakját nappalin) az tiszt lesz kapásból. De a tűzoltósághoz nem lesz köze. Irodába fogják rakni, hatósági feladatokat fog ellátni. A vonulós tűzoltók között nagyon kevés a tiszti beosztás (2 mindössze: rajparancsnok, szolgálatparancsnok) de ezt a kettőt csak olyanok töltik be akik tűzoltóként kezdték a pályafutásukat és megvan a megfelelő szakmai tapasztalatuk, hogy tűzoltósát vezessenek. A főiskolájukat meg "vonulás" mellett végezték levelezőn például.

2019. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!