Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire szigorú az orvosi...

Purdygirl99 kérdése:

Mennyire szigorú az orvosi vizsgálat a MÁV-nál mozdonyvezető tanfolyamon?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik a hallásvizsgálat, be kell mondani valamit, vagy sípolásnál fel kell tenni a kezet?

2017. júl. 12. 14:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem semennyire. Mozdonyvezető tanfolyamon csak a protekció számít, semmi más, ha nincs, eleve be sem kerülhetsz.
2017. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Először súgott szöveget kell visszamondani, aztán rád tesznek egy fejhallgatót, és különféle sípolásokra kell reagálni (kézzel jelezni, ha hallod).


Első, felejtsük már el ezt a baromságot. Nagyon sokan kerültek be és kerülnek be a mai napig protekció nélkül, elhivatottsággal. Ha neked nem sikerült, nem biztos, hogy a rendszerben volt a hiba.

2017. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%

Főleg nem hinném hogy protekció kell hozzá mikor senki nem akar a MÁV nál dolgozni úgy kell befogni az embereket .


Ez nem Spanyol ország hogy renfe szuper kényelmes mozdonyokat kell vezetni hanem a 60 as években épült rezgő rozgó csörgő börgő vasakat ami egyáltalán nem kényelmes és egészséges meló ,relatív a pénz sem egyenértékű a felelősséggel.

2017. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi alkalmassági vizsgálat két részből áll:

-Orvosi vizsgálat

-Pszichológiai vizsgálat


Orvosi vizsgálat:

-Labor (néznek mindent vérből és vizeletből -> drogteszt, vércukor stb.)

-Látásvizsgálat (látásélesség, színlátás, térlátás, szemfenék vizsgálat)

-Hallásvizsgálat

-EKG

-Általános egészségügyi vizsgálat (az orvos vérnyomást mér, megnézi a gerinc állapotát stb.)


Pszichológiai vizsgálat:

-Személyiségtesztek

-Figyelemtesztek

-Reflextesztek

-Koncentrációt mérő tesztek

-Beszélgetés a pszichológussal


Brutál az orvosi alkalmassági, nagyon sok a kizáró tényező.


A hallásvizsgálatnál egyre halkuló sípszóra fel kell emelni a kezet.

Nem ajánlott zihálni illetve hangosan venni a levegőt, mert nem fogod hallani a sípolást. Ha izgul az ember, még a szíve dobbanását is hangosabban lehet hallani kb mint a sípszót.

2017. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszhoz hozzátenném még az orvosi vizsgálat részhez az ideggyógyászati vizsgálatot is, így teljes a kép.
2017. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Matee1999 válasza:
100%

Idén, 2018-ban jelentkeztem a MÁV-hoz mozdonyvezetőként, a sikeres felvételi után December 13-án volt az orvosi alkalmassági (a pszichológia január 8-án lesz).

Amiket az orvosin néztek:

Vér és vizelet vizsgálat

EKG

Neurológia (Reflexek, egyensúly, beszéd, de megállapítást nyertek a látótérről és a memóriáról is)

Hallásvizsgálat, itt volt fül-orr-gégészeti vizsgálat, aztán pedig egy hangszigetelt szobában egy fejhallgatóval kellett jeleznem, különböző magasságú hangoknál.

A látásvizsgálaton belenéztek a szemembe, illetve volt egy vizsgálat, ami abból állt, hogy egy gép levegőt fújt először az egyik, aztán a másik szemembe, utána volt látásélesség (2 dioptriás rövidlátó vagyok, de ez még belefér), illetve nézték a színlátásomat (azon belül színárnyalat vizsgálat is volt vörös, narancs és zöld színekre), illetve térlátás vizsgálat (Lang teszt).

Itt amiatt aggódom, ugyanis a Lang-tesztnél én nem láttam 3D-snek amit kellett volna, de ezt leszámítva nincs problémám a térlátásommal (3D-s mozit tudtam 3D-ben élvezni, illetve a rendes térbeli tárgyakat is látom térben, meg 3D-ben tudok rajzolni is, stb)

2018. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
100%
A hátadat mennyire nézik meg? Nekem gerincferdülésem van kicsit jobban az átlagnál. Orvosi papírt vigyek magammal szerinted? Kötekedő a doki nagyon?
2019. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Orvos függő mennyire nézi meg a gerinc állapotát.

Szerintem a mai munkaerőhiány mellett egy enyhe gerincferdülés nem kizáró ok. Nagyon sok embernek van, és szerintem nem lesz ettől senki sem kevesebb, így is tud mozdonyt vezetni. Ha súlyos az más kérdés.

2019. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
100%
Köszönöm a válaszod! Jövő héten megyek majd látjuk mi lesz.
2019. szept. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét!
2019. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!