Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri még közgazd...

Szerintetek megéri még közgazdásznak tanulni?

Figyelt kérdés
2020-ban fogok végezni és a gazdálkodási és menedzsment szakot néztem, de nem tudom megérné-e. Nincsenek túl sokan? Valamint mire végeznék, addigra meg csak még többen lennénk. Gondolkodtam még a jogász szakon, műszaki menedzser szakon, de nem tudom melyikkel tudnék később jobban elhelyezkedni. A környezetmérnöki szakban látok jövőt, de ahhoz egy biológia emelt érettségit kellene csinálnom, amitől kicsit félek, de megfelelő felkészüléssel menne szerintem. Valaki tudna segíteni? Esetleg tanácsot adni, milyen irányban érné meg tovább tanulni? (Történelem, biológia faktos vagyok, kémiát 2 éve nem tanulok,infót 3eve nem, fizikához egyáltalán nem értek. Angol emelt érettségim már van, ezzel ugye egy B2-es nyelvvizsgám is, de szeretnék egy C1-est is csinálni nyárig. Matekot, történelmet szeretem, a biosszal is elvagyok, de annak inkább az embertan része érdekel.) köszönöm előre a hasznos válaszokat!

2019. dec. 27. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
A gazdmenről tudok nyilatkozni, ez a legáltalánosabb gazdasági szak. Ha még nem igazán tudod konkrétan hogy mivel foglalkoznál, de gazdasági, üzleti irányba mennél tovább, akkor jó választás lehet. Viszont az igaz hogy sokan végeznek itt, mindenképpen kell hozzá egy mesterképzés hogy versenyképes legyen ez a diploma. Mivel eléggé általános a szak, kevesebb konkrét tudást ad az alapképzés mint a többi GTK-s szak. De cserébe sok irányba lehet továbbmenni utána. Lehetsz utána pénzügyes, közgazdasági elemző, akár marketing vagy HR irányba is mehetsz vagy a klasszikus menedzseri vonal.
2019. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!