Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosítványnál ez hogy van?

Jogosítványnál ez hogy van?

Figyelt kérdés

Azt tudhatom előre, hogy mennyi vezetési órára lesz szükségem KRESZ után, tehát hogy mennyi időt fog igénybe venni vagy ez majd attól függően alakul, hogy hogy megy a vezetés?

A nehézkesebb kérdésem: ha esetleg ugyanazon a nyáron szeretnék kezdeni vezetni tanulni és külföldre is szeretnék kimenni például egy hónapra, akkor ez így összeegyeztethetetlen? Például júniusban itthon vagyok, tanulok vezetni, júliusban külföldön vagyok és augusztusban megint itthon... vagy júliusban itthon, augusztusban külföldön.

Vagy két hét külföld, az már jobban belefér?


Ha közbe megyek ki, míg tart a vezetéstanulás, olyat lehet vagy nem?

Azért kérdezem ezeket, mert most nyáron szakmai gyakorlatot is kellene csinálni, vagy Magyarországon vagy lehetne külföldön is próbálkozni... de vezetni is szeretnék megtanulni, lehetőleg nyáron. Ha nem most nyáron, akkor meg inkább később, mert attól függ mikor hogy van rá időm.


És ha tegyük fel Magyarországon csinálom a szakmai gyakorlatot (egyetemi szakhoz kapcsolódik), akkor mellette mennyire lehet bevállalni a jogsiszerzést?


2020. jan. 1. 10:01
 1/3 A kérdező kommentje:

A harmadik kérdést úgy értem, hogy ha nem külföldön csinálom a szakmai gyakorlatot, hanem itthon és mondjuk ugyanabban a városban (ahol lakok) szeretnék vezetni tanulni is.

Akkor nincs olyan probléma, hogy pár országgal arrébb vagyok de időben meg lehet oldani?

2020. jan. 1. 10:03
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

30 óra vezetés kell! (29 óra gyakorlat és 1 óra a vizsga.)

Nyilván, ha béne vagy, akkor több.


Egyeztethető, hogy 1 hónapig szünetelteted.

1 év alatt is megcsinálhatod a 30 órát, max az oktatód morcos lesz, főleg, ha még mellette béna is vagy és nem érsz rá intenzív gyakorlásra.

2020. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minimum 30 órát kell venni, ezen felül pedig attól függően, hogy van-e szükséged plusz gyakorlásra. Az időpontokat pedig nyilván úgy kell igazítani, hogy neked jó legyen és így belefér tulajdonképpen bármi. Én pl. egy évig jártam vezetni, mert csak így tudtuk összehozni és sokszor hetek maradtak ki két alkalom között. Én gimis voltam, szóval iskolába jártam, aztán érettségiztem, az oktató is volt nyaralni, elromlott a kocsija, valamelyikünk beteg lett stb., meg hát rajtam kívül volt még másik 50+ tanulója is. Persze, úgy a legegyszerűbb és legkényelmesebb, ha az ember egyhuzamban, gyorsan megcsinálja csak ezt nem mindig lehet.
2020. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!