Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A2 vagy A kat. Jogosítványnál...

A2 vagy A kat. Jogosítványnál van kötelező minimális lökettérfogatú motor?

Figyelt kérdés

pl A2 jogosítvényt legalább 400 as motorral kell megcsinálni

A hoz minimum kell egy 600 as

vagyis A2 vagy A-t nem lehet mondjuk egy 250 essel megcsinálni?



#jogosítvány #motor #kötelező #A kategória #A2 kat. #minimális lökettérfogat
2019. okt. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy minimum teljesítmény van tehát 20le motorrol A-t nem csinálhatsz de A2-t igen, nálunk A2 az egy honda cb500f volt az A meg 600-as hornet
2019. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

5. számú melléklet a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelethez *

A 2003. év december 1-jét követően oktatásba bevont járművekre vonatkozó előírások

1. A járművek követelményei kategóriánként

„A1” kategória

Olyan kétkerekű motorkerékpár, amelynek teljesítménye a 11 kW-ot és teljesítmény/tömeg aránya a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, továbbá legalább 90 km/h sebesség elérésére alkalmas.


A belsőégésű motor hengerűrtartalma legalább 120 cm3, elektromos meghajtás esetében a teljesítmény/tömeg arány legalább 0,08 kW/kg.


„AM” kategória

„AM” kategóriába tartozó kétkerekű jármű, amelynek tervezési sebessége nem több mint 45 km/h (kivéve azokat a kétkerekű járműveket, amelyek tervezési sebessége 25 km/h-t nem haladja meg), a motor hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél vagy a motor legnagyobb hasznos motorteljesítménye nem több 4 kW-nál.


„A” kategória

2018. december 31-éig: „A” kategóriába tartozó oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal és legalább 40 kW motorteljesítménnyel.


2019. január 1-jétől: „A” kategóriába tartozó oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal (amennyiben elektromos motorral van felszerelve, teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,25 kW/kg), legalább 180 kg terheletlen tömeggel és legalább 50 kW motorteljesítménnyel.


„A2” kategória

Oldalkocsi nélküli motorkerékpár, amelynek hengerűrtartalma legalább 395 cm3, a motor teljesítménye legalább 20 kW, de nem több 35 kW-nál, a motorkerékpár teljesítmény/tömeg aránya nem haladja meg a 0,2 kW/kg-ot. Amennyiben a motorkerékpár elektromos motorral van felszerelve, annak teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,15 kW/kg.

2019. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor rosszul tudtam

de most hogy ezt olvasom visszagondolok a szép időkre amikor a1 kategóriát csináltam, szegény honda csak erőlködött aztán 70 volt a maximum amit lakott területen kívül eltudott érni

2019. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!