Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyi időt töltötök...

Ti mennyi időt töltötök tanulással?

Figyelt kérdés

Konkrétan mit tanultok? (tantárgy,szak)

1 nap, héten hány órát tanultok?

Hogyan dolgozzátok fel a tananyagot?

Hogyan rendszerezitek a tanulnivalót?

Milyen eszközöket használtok?

Pl: post it, szövegkiemelő, diktafon, írásjelek, gondolattérkép?

Szóval mivel könnyítettétek meg a tanulásotokat? Nektek mi vált be?



2020. jan. 4. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyit szükségesnek érzek, és akkor amikor tudok koncentrálni, ami időben nem állandó.
2020. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én naponta átlag 3-4 órát tanulok szorgalmi időszakban, vizsgaidőszakban egész nap (reggel 9-től este 7-ig kb).

Szövegkiemelő, és hangosan tanulok, felmondom minden tételt és értelmezem, vagy esszének leírom. Középiskolában is ez volt a taktika, csak nyilván ennek töredékét tanultam (napi 1-2 óra).

Most másodéves orvosis vagyok.

2020. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én papírból, könyvből tudok tanulni szövegkiemelővel, post it-tel és belejegyzeteléssel. Én is felolvasom magamnak, értelmezem, és egy történetet képzelek el köré.

A felsorolásokat magolom. A feladatmegoldásokhoz külön képletgyűjteményt gyártok címszavakkal, rövid magyarázatokkal.

Külön mappa a tantárgyaknak. A tananyag részek külön lefűzve. Idén már tartalomjegyzéket is gyártottam hozzájuk. Hétvégén reggel 6-tól délután 4-ig szoktam. Kaja, mosdó megszakításokkal. Este 1 film vagy sorozat és 10-kor legkésőbb alvás. Hétköznap napi min. 2 óra tanulás, de inkább 4-5 óra.

A gondolat térképet csak akkor alkalmazom, amikor már kb. 70%-ban értem a tananyagot.

A telefonom diktafon funkcióját, akkor használom, amikor valamire emlékeztetnem kell magam és nincs kedvem már írogatni. A következő tanulást ennek a meghallgatásával kezdem.

A környezet is fontos nekem. Reggel ébredés után szeretek tanulni a leginkább, jó megvilágításban, csendben, egyedül a szobában és kellemes hűvösben. Ha tanulnék valakivel az más lenne, de a tesóm zavar a szobában, ha tv-t néz. :(

2020. jan. 6. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!