Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az 5...

Szerintetek melyik az 5 legjobb mernoki szak Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok a velemenyetekre elhelyezkedes/fizetes szempontjabol melyikek a legjobbak . Ha lehet akkor sorrendben irjatok le.
2020. jan. 6. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy "mérnöki" elég tág semmit nem determinál.

Van vegyész-, gépész-, villamos-, energetikus-, kertész, építész-, biomérnök és még sorolhatnám.

Én gépészmérnöknek tanulok, szeretem. Van aki építésznek és szereti. Van aki építőnek és szereti, de ezeket mind én nem tudnám csinálni.

Szóval konkrétabb infó kéne.

De az fix, hogy villamos-, mechatronikus mérnökként egy stabil programozási ismerettel jól tudsz keresni, gépészek is jól tudnak keresni meg építők is, de nagyon attól függ mennyire vagy ügyes és hol helyezkedsz el.

Meg szerintem nem minden a kereset. Fontosabb, hogy érdekeljen a dolog, mint hogy sokat keress vele.

2020. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tegnap 23:26

Nem ezt kérdezték.


Szerintem a következő oldalon nézelődj:

[link]

Vannak végzés utáni kilátások. Azt hiszem a legjobban pl. a mechatronikusok keresnek átlagban, de ezt ne úgy értsd, hogy 100 ezerrel többet mint egy villamosmérnök, esetleg max 5 ezer forint különbség lehet. És ez csak átlag, ez bőven változhat tapasztalattól meg szerencsétől függően.


Építőiparban nem éri meg mérnöknek lenni.


Ezen kívül minden ami iparhoz, termeléshez jó mérnöki szakma jól fizet, ezek között szinte mindegy melyiket választod. Például:

Villamosmérnök

Gépészmérnök

Mérnökinformatikus

.

.

.

2020. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!