Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érthetném meg a fizikát?

Hogy érthetném meg a fizikát?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, egy alapozó tárgyról van szó, amit már másodszorra veszek fel. Nagyrészt mechanika és kinematika van az anyagban és úgy érzem, az istennek sem sikerül felfognom, hogy mi történik az erőkarokkal, a mozgáspályákkal és egyebekkel. Tényleg nagyon egyszerű az anyag, de soha életemben nem voltam jó fizikából. Mindig csak magoltam, azt sem tudom, mit csináltam, aztán lett valahogy. Viszont érdekel és szeretném megérteni is. Úgy érzem, hogy csak egy dolognak kellene bekattannia a gondolkodásmódban és onnantól menne, de nem tudom megragadni a feladatok lényegét. Matekból mindig jó voltam, ahogy az összes másik reál tárgyból is, ez egyetemen sem változott, de ezt egyszerűen nem tudom elképzelni vagy felfogni, nem is tudom...

Milyen anyagból vagy milyen módszerrel lenne érdemes tanulnom?


2020. jan. 7. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el fizika tanárhoz.
2020. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress egy jó fizika tanárt, aki korrepetál.

Nekem mondjuk egyetemen szerencsém volt, mert jó volt a tanár.

Én a matekkal szívtam, mert 2-esnél jobbat csak érettségin sikerült összehozni. Aztán egyetemen meg olyanokat kellett tanulni, hogy a fülem kettéállt. Külön tanár kb fél év alatt úgy megtanította, hogy a matek szóbelin 4-est kaptam.


Ha valami nem megy, akkor segítség nélkül el fogsz vérezni.

2020. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!