Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizzem? Ez tényleg így...

Érettségizzem? Ez tényleg így van az emelttel kapcsolatban? (Többi lent) 17/L

Figyelt kérdés

Azt mondta, az egyik tanárom, hogy, ha emeltezem 11ben, akkor azt nem ismételhetem meg -emelt szinten sem- 12ben. Ez tényleg így van?

Én most 10es vagyok, és azon gondolkodom, hogy idén középszinten érettségizzem németből, ám nagyon félek, hogy nem lesz elég időm a felkészülésre, ezért arra gondoltam a szünetben, hogy akkor jövőre veselkedem neki rögtön az emeltnek. A tanárom szerint nem vagyok lemaradva, és segítene, hogy idén is le tudjak érettségizni. Szerintetek hogy legyen?

(Jövőre angolból is szeretnék emeltezni, és azért, hogy akkor 12ben már csak matek, töri, magyar, föci és biosz/kémia lesz nekem. De, ha 11ben csak középszintűzőm, akkor 12ben még ezt a kettőt is le kell tudnom, és az viszont nagyon sok lenne a számomra.



2020. jan. 7. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudsz újra érettségizni, bármikor, bárhányszor. A bizi után, miután kiiratkoztál az iskolából is.
2020. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha idén csinálsz egy kozepszintet, akkor jövőre tudsz emeltet tenni

Vagy az nem jó?


Egyébként ha mindenképp jövőre (11.-ben) akarsz kozepezni, akkor 12. Év elején (októberben) lehet szintemelot csinálni és akkor nem májusban lenne még a nyelvi érettségi is


Egyébként lehet újra emeltet csinálni, csak fizetni kell érte 🙂

2020. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha júniusi emelted nem sikerül, következő júniusban újra tehetsz emeltet. Őszi időszakban tudtommal csak szintemelő van (ha már tettél közepet és emeltet akarsz csinálni)
2020. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 7. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként miért szeretnél földrajzból , németből, biosz/kémiából , angolból is menni? Ennyire sokból nem kéne elég egy nyelv még egy választott is
2020. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
"Azt mondta, az egyik tanárom, hogy, ha emeltezem 11ben, akkor azt nem ismételhetem meg -emelt szinten sem- 12ben." - Ahogy én tudom a tanárodnak igaza van. Elvileg ismétlő érettségire csak az érettségi bizonyítvány kiállítása után tudsz jelentkezni. Tehát ha 11. osztályban emeltezel és sikerül, de az eredmény nem elég jó, akkor 12. osztályban nem tudod ismét megpróbálni, csak ha már meg lesz az érettségi bizonyítvány (nyilván ekkor már saját költségen).
2020. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom igaza van-e a #6nak. Annyit tudok, hogy egy évben nem mehetsz 2×, nyelvből sem. Pl ősszel megcsinálod a német középszintet, akkor tavasszal nem mehetsz emeltre.

De amúgy tényleg, a biosz/kémia kombót megértem, de földrajzból miért érettségizel?

2020. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Ősszel csak szintemelot lehet csinálni vagy ha már van erettsegid, akkor újra elmenni ha nem sikerült jól

2020. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A tanárodnak van igaza, nehogy elhidd, hogy nem. Szintemelőt tehetsz bármikor, de az emeltet csak a bizonyítvány kézhezvétele után ismételheted meg, ha fizetsz érte.
2020. jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 most hogy mondod.. Én már régen érettségiztem, idén ősszel volt a párom öccse, abból indultam ki. De valóban emelt szinten volt, szintemelővel. Mondták is, hogy nem megy el szóbelire, mert ha nem sikerül jól, akkor nem tudja újrapróbálni.
2020. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!