Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ikrek és csalás az iskolában?...

Ikrek és csalás az iskolában? Tapasztalat, emlékek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egypetéjű ikrek esetében, csak egyikük tanult felelésekre, ha kiszólították a másikat, akkor is ő felelt helyette. Volt ilyen szituáció valakivel? Lebuktak (lebuktatok), vagy zökkenőmentesen ment?
2019. nov. 23. 18:26
 1/6 anonim válasza:
95%
Na ez jó kérdés! Várom én is a válaszokat👀
2019. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen csak mesékben van. Márcsak azért sem lehetséges, mert az ikrek nem ugyanazon a helyen ülnek az osztályban, és elöre nem tudhatják, melyiküket fogja a tanár felszólítani.

Másrészt meg a tanárok pontosan meg tudják különböztetni öket egymástól, ahogy mindenki más is, aki kicsit is figyel a különbségekre.

A családunkban van több egypetéjü ikerpár, és senki nem téveszti öket össze.

2019. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van egy iker tesóm. Nagyon hasonlítunk, de azért vannak különbségeink is. A tanárok sokszor jobban megkülönböztetnek minket mint az osztály társaink. Mi sohasem csaltunk így példát mondani nem tudok, de az biztos hogy nehéz lehet mivel nálunk a tanár pontosan tudta, hogy ki hol ül és, hogy melyikünk milyen ruhákba szokott lenni. Például én világosabb ruhákat hordok míg a nővérem sötétebb színű ruhákat. Illetve hang alapján is meg tudnak különböztetni mivel nekem halkabb, félénkebb a hangom míg tesómnak keményebb, bátrabb.

Folyton kérdezik tőlünk is, hogy csináltunk e már ilyet, de még sohasem és nem is lesz a tervünk.

Szóval ha valakivel történt is ilyen nagyon meg kellett, hogy legyen tervezve.

2019. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyetemen voltak ikrek egy csoportban, szóbeli vizsgán a vizsgáztató felírt magának jellegzetességeket (pl anyajegy a nyak bal oldalán), hogy ne tudjanak csalni.
2019. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a tanárok pontosan meg tudják különböztetni öket egymástól, ahogy mindenki más is, aki kicsit is figyel a különbségekre.

A családunkban van több egypetéjü ikerpár, és senki nem téveszti öket össze."

Azért ez nem ennyire egyszerű. Amikor diák voltam, és egy osztályba jártam egy egypetéjű ikerpárral, sose értettem, hogy a tanárok hogy nem képesek megkülönböztetni őket. De amikor tanárként volt egy egypetéjű ikerpár az egyik csoportomban, én sem tudtam megkülönböztetni őket. :) És azért nem, mert a diákjaimat nem láttam minden nap hosszú órákon keresztül, hanem csak heti háromszor 45 percig voltam egy légtérben velük, ami csak annyira elég, hogy az egyformaságok feltűnjenek - diákkoromban viszont egész nap együtt voltam az ikrekkel, így sokkal inkább feltűntek a különbözőségek is. Egész más úgy.

2019. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

" szóbeli vizsgán a vizsgáztató felírt magának jellegzetességeket "


Ez azért nem annyira egyszerü: egy rokon ikerpárnál a különbség csak annyi volt, hogy a szemek az egyiknél kicsit távolabb voltak - meg az egyinek a csípöjén volt egy anyajegy - csak ezt vizsgán nehéz lenne ellenörizni!

2019. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!