Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ti mit csinálnátok...

Orvosisok! Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másodéves vagyok orvosin, és a saját hibámból elrontottam ezt a vizsgaidőszakot. A biokémiám megvan, élettan kollokviumon a héten megbuktattak, és az anatómiának még neki sem kezdtem, csak azt a "keveset", amit a szorgalmi időszakban tanultam.


Ebben a félévben január 30. (UV hét utolsó napja) az utolsó vizsgalehetőség anatból meg élettanból is. Ti melyiket próbálnátok meg ebben a helyzetben? Illetve a valódi kérdés, hogy lehetséges 3 hét alatt felkészülni az anatszigóra, vagy kár is nekikezdeni?


Máshol nem igazán merem ezt megkérdezni, és tudom, hogy jönnek majd ide egyesek trollkodni is, de örülnék, ha esetleg olyan is idetalálna, aki volt hasonló helyzetben.



2020. jan. 9. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem érdemes lenne megpróbálni az anatszigót, én is másodéves vagyok, 3 hetet hagytam rá, majd még meglátjuk, hogy mennyire lesz elég. De ha nagyon ráhajtasz+van egy kis szerencséd szerintem meglehet. Az élettant meg fel tudod venni vizsgakurzusként.

2020. jan. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik egyetem és hogy vannak a vizsgakurzusok (anatómiát meg lehet csinálni év végén is? tudom, hogy van, ahol automatikusan csúszol, ha félévkor nem sikerül). Amúgy tulajdonképpen mindegy, hogy melyiket csinálod meg, szerintem azt válaszd, amiből biztosabbnak érzed a tudásod és nagyobb az esély arra, hogy sikerül. Ha már tanultál élettanra, akkor nem muszáj jan 30-ig várnod vele, megpróbálhatod akár jövő héten is (ha nem sikerülne, akkor még mindig mehetsz 30-án). Anatómiából nekem személy szerint nem lett volna elég a 3 hét (de én nagyon kínlódtam vele, lehet, hogy neked jobban megy). Élettanból nem akkora tragédia, ha nem sikerül a kollokvium, mert év végére úgyis az egész anyagból fel kell készülni, simán meg lehet csinálni akkor is, csak jó időbeosztás kell.

Szóval szerintem:

-próbáld meg inkább az anatot, ha úgy érzed, hogy eleget tanultál első évben és szorgalmi időszakban ahhoz, hogy viszonylag jól fel tudj készülni 3 hét alatt

-ha kevés esélyt érzel, hogy sikerüljön az anat, akkor próbáld meg az élettant, de ne legutolsó vizsgaalkalomra hagyd, hanem lehetőleg hamarabb menj el, mert már úgyis készültél rá. Utána legfeljebb lesz egy kis időd pihenni. Anatból menj el egyszer megbukni, hogy fel tudd venni a vizsgakurzust.

2020. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez melyik egyetem?

Élettan miatt nem csúsznál? Pécsen ha nincs meg az élettan1 kollokviumod,akkor nem hallgathatod az élettan2 és nem mehetsz belőle szigorlatozni. Tehát egy év csúszás.

Anatómia szigorlatra következő szemeszterben épül valamid? Ha nem,akkor vizsgakurzus nincs belőle? Nálunk a tavaszi vizsgaidőszakban van belőle szigorlat és én nagyon nagyon szenvedtem vele. Kevés volt rá az időm évközben,hogy megértsem és megtanuljam az idegrendszert+mellette ismételjek is. Csúsztam miatta,viszont simán megcsináltam vizsgakurzusban a télen.

Ha valamelyik nem csúszó,akkor azt a kövi szemeszterre hagynám. Kitartást,menni fog! És ha megcsúsznál,akkor sincsen semmi probléma!

2020. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szegedről van szó.

Nálunk az Élettan I. egy tesztvizsga, nem csúsznék miatta szerencsére.

Az anatómia szigorlat ugyanúgy lehetséges a tavaszi félévben, és csak egy preparálós szab.vál. épül rá, de arra úgyis valami 30-ra van korlátozva a létszám, természetesen 4/5 szigorlati eredményesek közül mehetnek csak amúgy is.

Köszönöm egyébként a tanácsokat! Megpróbálom összeszedni magam.

2020. jan. 12. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ezeket tudom,akkor Szegedre megyek.:D

Próbáld akkor meg az anatómiát! Nem tudom,hogy nálatok melyik a nehezebb,de itt az. Viszont megkérdezhetem,hogy akkor az élettannal hogy hogy nem csúszol?:)

2020. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hajrá hozzá! Menni fog!
2020. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, én is Szegeden tanulok. Még mindig az a véleményem, hogy azzal próbálkozz, ami jobban megy. Szerintem az élettan kollokvium nem nagy szám, én is megcsúsztam anno a vizsgaidőszakkal az anatszigó miatt, csak pár (3-4) napom maradt az élettanra, de így is sikerült összehozni az egész féléves készüléssel és a gyors ismétléssel. Igazából ha egyik sem sikerül, még akkor sincs tragédia, nekem másodévben két vizsgakurzusom volt (anat+bikém) és így is lehetett teljesíteni az évet (azt nem mondom, hogy nem volt sz#pás, de sikerült!).
2020. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!