Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki kissé aszociálisabb,...

Aki kissé aszociálisabb, érezheti magát jól egyetemi kollégiumban? L

Figyelt kérdés
Bár még kicsit odébb van az egyetem, már most tudom, ha megyek, hogy szeretnék kollégiumba menni. Ha rajtam múlik, és itthon lakok, amint kész vagyok, jövök haza. Úgy meg, ha koliba mennék, szocializálódnék, szerencsével akár a szobatársakkal baráti kapcsolatot alakítok ki. Változtatni szeretnék az életem ezen részén, hogy mindig a sarokban lévő asztalon vagyok az alig látható porszem. Jó hatással lehet rám? Egyébként igényem lenne a barátokra, szórakozásra, ami nem feltétlen tánc és részegedés, csak anno az önbizalmamat napról napra, mint a jó ételt, elfogyasztották.

2020. jan. 13. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jót fog tenni.
2020. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tetszik a hozzáállásod! Én gimi alatt sem voltam teljesen antiszoc, de, ahogy te mondod, én is változni akartam, kinyílni. Koliba jelentkeztem, nekem be is jött! (Sokat számítanak a szobatársak, ha nagyon nem jó, akkor próbálj átköltözni másik szobába.) Remélem te is megtalálod a helyed! Ne hagyd ki a gólyatáborokat!

2020. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van rá esély, de egyáltalán nem biztos. Nekem az egyetem alatt sosem voltak kimondottan rossz szobatársaim és lakótársaim (akikkel pl. egyáltalán nem jöttünk ki, nem értettünk szót vagy bármilyen konfliktusunk is lett volna), de kimondottan jó sem, akivel összebarátkoztunk volna. Nálunk full random osztják be az embereket, én eddig csak olyanokkal laktam együtt, akikkel teljesen más karon és szakon tanultunk, teljesen más volt az órarendünk, máshogyan volt beosztva a félévünk.... Jó formán nem is találkoztunk, mert keveset voltunk egyszerre a koliban, vagy max. aludtunk, az egyikünk tanult, utána a másikunk tanult stb. A kolin belül nálunk nem volt semmilyen közösségi program (se buli, se film, se játék), nem ismertük egymást, nem volt átjárás stb., pl. azt sem tudtam, hogy kik laknak mellettem. Szóval az én kollégiumi élményeim nagyon nem a közösségről, barátkozásról, ismerkedésről stb. szóltak. Az egyetemen szereztem jó barátokat és ismerősöket, velük találkoztunk, szerveztünk közös programokat, de a koli semmi ilyesmit nem hozott az életembe.
2020. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!