Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan értetendőek a történele...

Hogyan értetendőek a történelem írásbeli követelményrendszer témakörei?

Figyelt kérdés

Középszinten fogok érettségizni történelemből és lenne egy kérdésem a vizsgakövetelményekkel kapcsolatban.Például: az első témakör (ókor) első alpontja "a poliszok az ókori Hellászban". A 9.tankönyvben akkor ez az egész ókori Hellász témakört jelenti vagy csak táblázatban mellette levő "Athéni demokrácia működése a Kr.e. 5. században"-t?

[link]



2020. jan. 18. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem oda van írva a poliszok az ókori hellászban az a témakör és ebben van benne az 5. századi Athéni demokrácia.
2020. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dr. Borkai Szabolcs: érettségu témakörök vázlata középszinten.

Én ebből készültem tavaly,mert selytettem ,hogy nem lesz lelkierőm minden eddigi könyvem átnyálazni.+ Ez viszonylag jól összefoglalja az ami kell érettségire.

U.i.: 86%os lett :)

2020. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A poliszok többes szám. Ha csak Athént akarnák, akkor nem így fogalmaznák. Az egész ókori Hellaszból minden, ami ebbe a címbe belefér.
2020. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!