Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a 8. osztály?...

Hogy zajlik a 8. osztály? Mikortól kezdtek ismételni az évvégi vizsgákra?

Figyelt kérdés

Ha megvolt év végén ugyanúgy kapok majd bizonyítványt mint korábban? Ha felvettek a suliba amit a jelentkezési lapra írtam akkor mit kell csinálni? És a lapra hány iskolát kell beírni? A jelentkezés után kb. mikor tudom meg h felvettek-e abba a suliba amit elsőnek írtam? Most szeptemberbe leszek 8.-os úgyhogy érdekelne hogy ez hogy megy!


L/14


2010. júl. 22. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj nem teljesen értem milyen év végi vizsgákról beszélsz és mi volt meg. Beadod a jelentkezésedet egy középiskolába, ezt te választod ki. Ha van felvételi, akkor elmész és felvételizel, főleg ha mondjuk zeneművészeti a szakközépiskola vagy egyebek, de egyébként is tudtommal van felvételi, amikor a testvérem jelentkezett volt (én már nagyon rég voltam ilyen idős). Jelentkezés után pár hónappal az iskola honlapján fent volt , hogy felvettek-e vagy sem :)

Az év végi vizsgákat továbbra sem értem, tudtommal általános iskolában nincsenek vizsgák, még középiskolában sem, egyedül a felsőoktatásban vannak vizsgák.

2010. júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy végigtanulod az évet, ahogy eddig, azt hiszem február táján kellett beadni nekünk a jelentkezést, én 3-at jelöltem be, van aki egyet, van aki 13-at...

Elküldik, de figyeld meg jól, hogy az adataid PONTOSAN szerepelnek-e a papíron, NEVED egybe-külön kötőjel, kisbetű, nagybetű, mert egy idő után nem lehet javítani.


Iskolája válogatja, hogy mikor teszik nyilvánossá a felvetteket, de ott is csak az OM azonosítót írják ki!


Azt hiszem most már mindenütt van felvételi (magyar-matek), de az nem vészes. Ha pl tesi tagozatra mész, vagy rendvédelmire, akkor alkalmassági is van.


Év végén a ballagás után bent a teremben az osztályfőnök kiosztja a bizonyítványokat, és innen kezdve nincs tanulói jogviszonyotok az iskolával (kb 2 napig, utána beiratkozás).


Beiratkozásról, gólyatáborról, egyebekről a középiskola küld levelet, mint ahogyan a felvételről is. Én kaptam egy borítékban 3 levelet, két elutasítót, 1 elfogadót (1. helyre felvettek, ezért elutasítottak a 2. és 3. helyről, nem kell megijedni, meg van jelölve indokként, hogy miért utasítottak el.) A levélben majd meglátod, hogy a beiratkozás mikor, hol lesz mit vigyél magaddal. (Ált. isk. bizonyítványt, személyit, és PÉNZT (!!!) ilyenkor kell igényelni új diákigazolványt, vigyél igazolványképet (amikor a tablóképet csináljátok, kérj azt is, jól jöhet)


Majd pedig jöhet a nyár, július-augusztus gólyatábor (kinek mikor), azután tankönyvosztás, évnyitó, és iskola...


Remélem elég részletes volt :):)

2010. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évvégi vizsgák... 8-ban? XD

Igen kapsz bizonyítvány, sőt azt el is kell vinni abba a suliba, ahová felvettek. Ha felvettek, akkor örülj :D Ha nem, akkor meg egy városilag kijelölt suliba kerülsz, ami szívás. A lapra úgy emlékszem hogy 6 sulit lehet írni, de általában csak olyan hármat szoktak, mivel kicsit másképp működik mint az egyetemi felvételinél, ugyanis itt jobban számít a sorrend, így nem igazán van esélyed, hogy arra vegyenek fel amit utolsónak jelöltél be. Javaslom hogy előtte a nyilt napra mindenképp menj el, mert így azt is láthatod, hogy milyen az oktatás, tanárok, környezet. A bejelölt sulik mindegyikéből kapsz majd levelet, hogy felvettek-e, nyilván itt is ha egyikre felvettek, akkor a többi automatikusan elutasít. De ilyenkor már telefonon vagy, személyesen is lehet érdeklődni, hogy felvettek-e.

Jah és ne az évvégi jegyekkel törődj, mert nyolcadikban a féléves jegy számít.

2010. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem értem mi olyan vicces az év végi vizsgában. Vagy ez csak nálunk szokás 8.-ban? O_o Egyébként köszi a többit hasznos volt. :)
2010. júl. 22. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!