Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha valaki a...

Szerintetek baj, ha valaki a második alapképzését vagy a mestert is nappalin szeretné végezni?

Figyelt kérdés
Én most fogok diplomázni az alapszakomon, de még szeretnék tanulni és vagy továbbmennék a mesterre vagy pedig választanék egy másik alapszakot, ezt még eldöntöm. Viszont bármelyiket is választom nappalin szeretném végezni. Az alapképzés csak nappali formában létezik, tehát egyértelmű. A mester pedig hétfő és kedd levelezőn, szerintem amellett sem sokkal könnyebb munkát (pláne rendeset, főállásban mert levelezőn nem lehet diákmunkázni) találni, mint nappali képzésben. Még fiatal vagyok, rögtön érettségi után továbbtanultam, vannak állami féléveim, a szüleim támogatnak...nem értem, hogy miért ne használhatnám ezt ki, mint egy lehetőséget, hogy még tanuljak. Viszont nagyon sokan mondják, hogy nem normális dolog 23 évesen nappalin tanulni, második diplomát vagy mestert már nem csinál az ember nappalin, hülyének meg élősködőnek néznek stb., stb. Én ezt nem így gondolom, de gondoltam megkérdezem, hogy kinek mi erről a véleménye, mert már kezdik elvenni a kedvem.
2020. jan. 25. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Az nem baj. Az viszont baj, ha nem dolgozol mellette, és 26 évesen akarsz pályakezdő lenni... ha viszont dolgozol mellette, akkor ki kell sakkoznod, hogy mit és mikor.
2020. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetitek anyagilag, és tudnak támogatni, akkor persze; szerintem menjél nyugodtan, ne törődj mások véleményével; majd később te is tudod támogatni a szüleidet. 23 évesen még létezhet olyan, aki ki se találta, hogy mi szeretne lenni. Ha meg amúgy a két szakodon vannak azonos tantárgyak, akkor hátha még el is tudsz fogadtatni 1-et 2-t közülük, és akkor így még rövidülni is tud esetleg a képzési időd. Szóval, hogyha megengedhetitek , meg nem okoz gondot, akkor nyugodtan. Vágj bele, ha ez téged így nagyon csábít, van rá belső késztetésed; hogy még megcsináld azt a másik szakot is.
2020. jan. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Azt csinálhatsz amit akarsz, nyilván. De 26-27 évesen nulla munkatapasztalattal kimenni a világba...nah az a bátorság! Anyádék meddig tudnak eltartani még?
2020. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanulok donto tobbsege nappalin vegzi a mestert, de meg kell nezni a statisztikat. Persze fugg a te es szuleid anyagi helyzetetol.
2020. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az osztatlan képzés idejében mindenki nappalin végezte a "mestert". Ez lenne a normális. Az más, ha anyagilag a család nem engedheti meg, akkor marad a levelező - de ez kényszerűség. (Amúgy persze, a munkáltató azt szereti, ha már az alapszakkal elmész dolgozni, mert akkor még nem értesz semmihez, kevesebbet kell fizetnie neked - és ha eléggé leterhel, nem fogod a mestert elvégezni. Ezt kb. így egy munkaadó mondta nekem állásinterjún, mert nem tetszett az osztatlan diplomám, mondván "túl vagyok képezve")

Abban a többieknek igazuk van, hogy ha a szak megengedi, érdemes dolgozni valamit, de csak részmunkaidőben.

2020. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

MSc-t én is nappalin csináltam, BSc után nem éreztem azt, hogy 40 órában el akarok kezdeni dolgozni, szerettem tanulni, ezért döntöttem így. Aztán MSc alatt fordult ez meg, 2 félév után már éreztem, hogy inkább dolgoznék teljes állásban.

Annyi igaz, hogy BSc második felében és MSc-n egy félév kivételével 20-25 órában gyakornokoskodtam egyetem mellett.

2020. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Az baj lesz, ha nem dolgozol mellette. Egyébként nappali tagozaton Msc-n simán lehet egyetem mellett dolgozni, mert jóformán 3 napot kell bejárnod.


Én elkezdtem anno az alapszakom után egy másik alapszakot nappalin, egy év után otthagytam, mert szabályosan semmit nem tudtam csinálni mellette és ebből így elég is volt... Ezalatt az egy év alatt találtam munkát azon a területen, ahova ez a szak vezetett volna, így elkezdtem a korábbi alapszakomra építve egy mesterszakot, ami mellett tudtam dolgozni és szakmai tapasztalatot szerezni. A mester mondhatni laza volt, 40 órát is lehetett vállalni mellette a lazább heteken, így elkezdtem a második évben egy újabb alapszakot, amit korábban nappalin is próbáltam, csak estin. Mikor lediplomáztam mesteren, kerestem teljes állású melót, mert nappali jogviszony híján már nem lehettem diákmunkás... És nagyjából a normális karrieremmel együtt kezdtem a levelezőn azt a képzést, ami így majd a szamárlétrán segít feljebbjutni...


Véleményem szerint, ha nem valami piacképes diplomát csinálsz, akkor hülyeség vele szórakozni, főleg nappalin. Az én második szakom mérnökinformatikus volt, ahhoz meg papír kifejezetten nem kellett, csak tudás, így inkább az számított, hogy minél hamarabb találjak munkát, amit tudok csinálni egyetem mellett. Voltam pár interjún, a diplomáimat nem, de q korábbi munkatapasztalataimat nagyon komolyan vették, az alapján vettek fel mindig a következő helyre.


Szerintem érdemes lenne ezen dolgoznod neked is mihamarabb, mert sok esetben a tapasztaltabb jelölt fog nyerni...


Szintén egyenesben végeztem mindegyik szakon, úgyhogy 27 leszek, mire befejezem az egészet... :D Olyanokkal együtt mennék interjúra, akik 5 év tapasztalattal is rendelkeznek az én koromban... Elég szívás lenne.

2020. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!